Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: tylko pytanie czemu akurat border w takim razie? Rodzice mieli już bordery?
Tak pytam, bo w sumie ważne jest wiedzieć na człowiek się piszę. Ostatnia jestem do robienia z borderów jakiś nadpsów i rasy tylko dla doświadczonych ludzi... ale na pewno jest to rasa dla ludzi świadomych ich wad, problemów i potrzeb.
Uwaga nie jest dla bordera wielką potrzebą posiadanie dużego ogródka, czy codzienne spacery do lasu... i swoją drogą
@acidd: może inaczej - zamiast przyglądać się konkretnej rasie, określ dokładnie to jakie są wymogi względem psa (charakter, temperament itp.) i co możecie, czy tam rodzice mogą psu zaoferować. To są takie dwa najważniejsze aspekty w wyborze.

Przekleństwem borderów jest to, że ludzi myślą, że one są mądre i wiele potrafią, tylko niestety wszystko jest obkupione treningami i poświęceniem.

I jeszcze jedno:

+ co robi ze swoimi psami w wolnym czasie.
@mikaliq: @matra: wiecie co... w sumie to ja widzę, że rodzice chcą psa:
- żeby z nim chodzić do lasu i żeby sobie biegał wokół domu
- niewymagający wielkiej uwagi (z tego co widzę, to border odpada tutaj, tak?)
- żeby lubił dzieci
- był miły i grzeczny :D
@acidd: Super, że się nie upieracie na bordera, bo niestety on wyklucza się z waszych wymagań :) Ale spokojnie jest ponad 200 ras psów na pewno coś się znajdzie dla was :)
Co do poleceń to podleję swój niedawny komentarz z innego postu :)

Ja bym stawiała na jakiegoś miłego molosa :) jakiś nowofunland, czy dog z Bordeaux itp.

Duże spokojne, łagodne, kochające swoje stado, nieufne do obcych, budzi respekt samym
@acidd: z takim podejściem najlepiej niech wezmą dorosłego kundelka sprawdzonego przez porządną fundację w jakimś domu tymczasowym. Od szczeniaka nigdy nie wiesz czy będzie "miły i grzeczny" i "lubił dzieci", to zależy między innymi od wychowania, ale też charakteru, którego nie poznasz w 100% u psiego dzieciaka.
@matra hehe :) i nic dziwnego, bo border to w końcu pies i wymaga tego samego co reszta psów. Acz u borderów cechą chcianą w hodowlach jest też kreatywność i zywiolowosc, a ta mieszanka pozostawiona sama sobie może mieć fatalne skutki (za to jeśli nad nią będziesz pracować to masz psa marzeń) - dlatego uważam, że szkolenie z borderem jest wyjątkowo potrzebne. Kilka lat poświęciłam na obozy sportowe właśnie z borderami, odwiedzając
- żeby lubił dzieci

- był miły i grzeczny :D


@acidd: proszem pana, samo się nie zrobi xD

popatrz sobie tutaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Psy_ozdobne_i_do_towarzystwa (tylko plz nie mops, czy buldog francuski), całkiem spoczko lajtowe są też gryfoniki, podobno teriery tybetańskie.
Całkiem fajny wyborem będzie wyżej wspomniany kundel, jakiś z adopcji, ogarnięty przez wolontariuszy, dobrze zapoznany.
Jakbym miała dziś wybrać psa dla swoich rodziców, wybrałabym im border teriera, ale to moja osobista opinia, mam
@mikaliq: no to border odpada, poprzednio jak bobaski były małe to mieli berneńczyka ale ich interakcja była ograniczona (bo jeszcze były małe). mieli jeszcze goldena i akitę.
Coś się znajdzie ;)
@acidd Polecam. Akurat mój BC jest bardziej kanapowy, wystarczy jej jeden dłuższy spacer dziennie oraz jakiś wycisk w weekend. Słyszałem o hardcorowych przypadkach, gdzie ciężko ogarnąć tego psa. Obecnie gdy siedzę całymi dniami w domu to widze ile ten pies śpi, praktycznie od 11-12 do spaceru po pracy jej „nie ma”. Chyba ze otworze lodówkę, to zaraz sie budzi :) Tak to kto napisał o schizach wyżej - u mnie się sprawdza.
Pobierz f.....3 - @acidd Polecam. Akurat mój BC jest bardziej kanapowy, wystarczy jej jeden d...
źródło: comment_1587386960YvKHOgUZkCbD4Ib6cpLsxE.jpg