Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@acidd: dobrze kojarzę że ty masz dzieci? Jeśli tak to szukaj hodowli w których bordery są socoalizowane z dziećmi, a ich rodzice z dziećmi nie mają problemów :)
Dużo borderów potrafi bardzo elektrycznie reagować na dzieci, albo są nimi bardzo zaniepokojone, albo traktują je jak owce (czyli zaganiają, podszczypują)

Po za tym mam nadzieję, że wiesz że to bardzo reaktywna rasa z tendencjami do schiz, które potrzebują wyzwań umysłowych i często
no i ja wiem, że to czepianie się etc, ale zdajesz sobie sprawę, że to nie jest kanapowy piesek i musisz mu zapewnić jakiś trening porządny, nie? :P


@r__k: taki żarcik ;) Pieseł ma być u moich rodziców, którzy mają w ch*j terenu do biegania no i codziennie by z nim jeździli do lasu :) Jeździli tak ze starym, ale wziął u umarł :(

@mikaliq: dzięki za info :)
@acidd: ale ten pies nie potrzebuje wysiłku fizycznego tak bardzo jak umysłowego i o to @r__k pyta. Brakiem porządnego kompleksowego zmęczenia głowy temu psu, wychowacie sobie nieszczęśliwego frustrata.
Chyba że będziecie szukać tylko po liniach show, zdecydowanie nie patrzeć na jakiegokolwiek psa, który miał w przodkach cokolwiek z linii pracującej.
Co w sumie jest smutne trochę, bo to powinny być psy pracujące.
@matra: Tobie też dziękuję za info, nic nie jest jeszcze postanowione - zawsze można zmienić zdanie ¯\_(ツ)_/¯
Przyjrzę się bardziej tej rasie...
@acidd Zanim zdecydujesz się na kupno koniecznie też sprawdź czy hodowca ma komplet badań genetycznych rodziców (niestety, ale bardzo ważne) + co robi ze swoimi psami w wolnym czasie. Jeśli chodzi o samą rasę to polecam bardzo- sama mam dwa w domu, wyjątkowa rasa i dla mnie to nadpsy <3 pamiętaj tylko, że to też dość specyficzna rasa, bardzo inteligentna - a jeśli inteligentna to też wrażliwa i szybko ucząca się (najszybciej