Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: żeby był przekrój przez lata: Jon Irenicus (bg2), Dagoth Ur (Morrowind), Jackal (Far Cry 2), dużo postaci z MGSów, Daud (Dishonored), Ancestor (Darkest Dungeon), antagoniści z Sekiro. Można też wyskoczyć z np. złoczyńcami z gier Batman: Arkham, oczywiście z Jokerem na czole.

Nie mówię w żadnym wypadku, że Pan Lusterko jest złą postacią, ale na pewno nie opisałbym go tymi przymiotnikami co wymieniłeś. Jest fajny, ale dosyć płytki, tak akurat
Cała postać Pana Lusterko to przecież kopiuj wklej diabła z legend o Panu Twardowskim + diabła Rokity z polskich podań. Co w nim takiego oryginalnego?


@Awerege: A gdzie OP pisał, że to jakaś oryginalna postać w ogóle? Bardzo dobrze ją zaadaptowali w grze, jak na złego w grze jest chyba dosyć oryginalny (choć ekspertem nie jestem, mało grałem w RPGi).
@Jan_K: W sumie OP nie wspominał nic o oryginalności, więc brak oryginalności nie jest zarzutem rzeczywiście. Dla mnie nie jest to jakoś bardzo ciekawa postać po prostu, ponieważ jakoś twórcy zupełnie pominęli stworzenie bardziej przekonującego rysu osobowościowego i odniosłem wrażenie, że jest bardzo poprawną postacią, ale pozbawioną jakiegoś głębszego sensu. Taki zły charakter dla samego bycia złym - w "Krwi i winie" już tego nie popełnili i tam większość postaci i