Wpis z mikrobloga

Mirki, co kupić na pierwszy motocykl? Są tu jakieś moto-mirki?

Pod koniec zeszłego roku odebrałem prawko i chciałbym coś kupić na ten sezon. Zdałem wprawdzie za 1 razem, ale nie jeździłem wcześniej, więc nie mam zapewne dużych umiejętności. Chciałbym nakeda i tak myślę, okolice 600 ccm. Do jazdy w 90% po mieście. Jeździłem na MT07 i XJ. Jeśli chodzi o preferencje, to na MT07 mi się dużo lepiej jeździło.

Chciałbym poza tym coś, gdzie nauczę się coś mechanicznie robić samemu, tj. prostego w naprawie.

O czym myślałem? Honda Hornet, Yamaha Fazer, Kawasaki Z 750... Budżet? No jak się domyślacie, 10-15k. Doradźcie, proszę.

PS. Instruktor mówił, żebym na pierwsze moto szukał coś z ABSem.


#motocykle #motocyklisci
asfalt6 - Mirki, co kupić na pierwszy motocykl? Są tu jakieś moto-mirki?

Pod konie...

źródło: comment_15871255908fyCkpbqSRuconEHItSgKQ.jpg

Pobierz

Co wybrałbyś na pierwszy motocykl

  • Yamaha Fazer 24.7% (23)
  • Honda Hornet 19.4% (18)
  • Kawasaki Z750 16.1% (15)
  • Suzuki SV 650 32.3% (30)
  • Inny (jaki?) 7.5% (7)

Oddanych głosów: 93

  • 30
  • Odpowiedz
@asfalt6: każdy z motocykli które wymieniłeś jest bardzo popularny i każdy ogarnięty mechanik motocyklowy nie będzie miał z żadnym z nich problemu ;) bierz tego który najbardziej Cię rajcuje
  • Odpowiedz
@asfalt6: kup horneta, tylko sprawdź go tak, że podnosisz bak i pod nim jest rama grzbietowa, jeśli pod bakiem jest wybrzuszona, odpada lakier po bokach, lub była malowana, to moto jest krzywe i miało dzwona z przodu, najłatwiej horneta zdiagnozować i ma najlepszy silnik z podanych, ale jak chcesz mieć owiewki (czyt. #!$%@?ć w trasie 150+) to Fazera bierz tylko sprawdź czy mu nie wypada 2ka. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@kipowrot: No i to jest konkret! Super, dzięki stary za te rady.

Nie mam zamiaru na razie #!$%@?ć, więc raczej hornet.

Ale tak z ciekawości - czemu w Fazerze wypada 2ka? Jakaś wada skrzyni?
  • Odpowiedz
@asfalt6: Kup to co Ci się podoba i\lub to co jest w najlepszym stanie. Z podanej 4 jedynie SV będzie miała trochę inną charakterystykę silnika i dźwięk (a także gorszy zawias\hamulce) ale też fajny z niej skuterek. Miałem dwie.
ABS na ulice lepiej mieć niż nie mieć.
  • Odpowiedz
@asfalt6: Sv dobrze mi sie jezdzilo, zawieszenie mialo calkiem niezle ale nie potwierdze czy bylo fabryczne. Teraz jezdze mt i jest dramat zawieszenie.
  • Odpowiedz
@Utas: No ja poprzedni sezon przejeździłem na 125 wiec dla mnie to szatan ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo fajnie idzie z dołu ale chodziło mi bardziej o to ze trzeba precyzyjnie dodawać i umniejszać gazu bo czasem mocno szarpie, dopiero pierwsze km za mną wiec jeszcze brakuje mi wyczucia
  • Odpowiedz
@asfalt6: każdy który wymieniłeś będzie spoko, to sprawdzone modele i tylko osobiste preferencje komentujących mogą wpłynąć na wynik ankiety. Problem polega na tym, że jeśli fajnie ci się jeździło na MT07 (względnie nowym), to każdy z wymienionych tu sprzętów w tym budżecie będzie już leciwy i zużyty. Ogólnie to nic w tym złego, ale będą klamotami w porównaniu z MT07. Trudno to opisać, ale to tak jak z samochodami: porównaj
  • Odpowiedz