Wpis z mikrobloga

wykopki kiedyś:
"co?! 500zł dla głupiej baby, która wyszła sobie na spacer podczas kwarantanny? Doliczyć jeszcze jedno 0 to się nauczą debile! Nie widzą co sie we Włoszech dzieje, że wywrotkami trupy z miast wywożą?! #zostanwdomu"

wykopki dzisiaj:
"10 000zł za wyjscie na spacer, albo rower?! Jeb*c PiS!"

wykopki kiedyś:
"Sąsiednie państwa już mają nakaz noszenia masek, Czechy już wprowadziły nakaz maseczek podczas jazdy komunikajca publiczną! Polska to kraj z dykty!

wykopki dzisiaj:
"Noszenie maseczek, aż do znalezienia szczepionki, albo mandat?! Kraj z dykty chce mi zabrać wolność i piniondze!"

Przecież wasze opinie można tak wklejać i wklejać...
Obrońcy zaraz powiedzą, że to pod naciskiem zrobili, albo rząd zmienia zdanie co do masek.
Ale jakby nie zmienili to dalej wracamy do -->
"wykopki kiedyś:
Sąsiednie państwa już mają(...)" xD


#koronawirus #bekazpodludzi
  • 57
  • Odpowiedz
@KarolaG17: well, jest też taka opcja, że niektórzy poznając nowe dane mogą zmienić zdanie... Sam na początku byłem za bardzo ścisłą izolacją, teraz mam na ten temat inny pogląd. Tak, wiem, że na wykopie zmiana zdania jest niepopularna, trzeba po polsku - raz powiedziałem, to już tak będę twierdził, choćby mi z nieba obwieścili prawdę.
  • Odpowiedz
@Azaajaszz a wiesz ze jedne komentarze są plusowane i regularnie wiszą w gorących a inne nie? I to właśnie te najbardziej plusowane są uznawane za zdanie wykopu
  • Odpowiedz
@KarolaG17: Uwaga, tłumaczę jak dla debila:

Wysokie kary za łamanie kwarantanny i zbędne wychodzenie z domu są słuszne pod dwoma warunkami:

1. Mają odpowiednią podstawę prawną w postaci ogłoszonego stanu nadzwyczajnego która odpowiednio wyszczególnia za co i kiedy można karać, a nie "podstawa prawna: mgliste słowa premiera na konferencji i FAQ na stronie internetowej". Obecnie większość tych kar jest w ogóle bezprawnych i raczej nosi znamiona represji ze strony reżimu niż
  • Odpowiedz
@KarolaG17: Ale wiesz ze zlamanie kwarantanny po kontakcie z osoba zarazona to zupelnie inny kaliber przewinienia niz 30k kary za spacer po ulicy nie? Czy nie ogarniasz? Jesli trzeba Tobie to wytlumaczyc to napisz.
  • Odpowiedz
@KarolaG17: ale ludzi którzy mają kwarantanne 2tyg i mają siedzieć a se chodzą to powinno się karać, a normalnych ludzi za nic to przecież nie bardzo i o to chodzi
  • Odpowiedz
@KarolaG17: Wypadaloby jeszcze czytac ze zrozumieniem i skumac ze 99% ludzi z 1 przykladu mowilo o ludziach lamiacych kwarantanne, a nie "przepisy na bazie wypowiedzi Pinokia".
  • Odpowiedz
@KarolaG17: Moze #!$%@? ogarnij, ze nikt tu nie ma nic do zalecen. Ludzi #!$%@? tylko nadgorliwosc policji i innych sluzb oraz to ze te zakazy sa nielegalne, a rzad za wszelka cene nie chce wprowadzic stanu nadzwyczajnego. W moim mniemaniu to sie wlasnie nazywa zdrowy rozsadek.
  • Odpowiedz