Wpis z mikrobloga

@Borysko_88: nie mówię, że tak nie jest, ale wiesz... to jest trochę zamknięte koło. MPK działa słabo, bo może brakuje odpowiedniego finansowania. Brakuje kasy, bo potencjalnie za mało ludzi jeździ MPK, by przyczynić się do jej rozwoju. Jeśli więcej ludzi zacznie zgłaszać zapotrzebowanie (pośrednio poprzez po prostu użytkowanie i bezpośrednio poprzez zorganizowany kontakt z władzami) na rozwój MPK: nowe linie, więcej nowszych pojazdów to coś się ruszy.

Buspas to też sygnał
@plushy owszem, zgodzę się. Ja to piszę z perspektywy rodzica przedszkolaka, którego muszę odwieźć, dojechać do pracy i przywieźć spowrotem. I nie mieszkam 50km w obie strony, a mimo wszystko uważam, że taka trasa w rozsądnym czasie komunikacją jest nie do przejechania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@plushy Ja to piszę z perspektywy rodzica przedszkolaka, którego muszę odwieźć [...] i przywieźć spowrotem.

@Borysko_88: no to znaczy, że błąd został popełniony na etapie wyboru lokalizacji do mieszkania, skoro MUSISZ dowozić dzieci samochodem. Tak wybrałeś, to teraz musisz z tym żyć. Nie ma w mieście wystarczająco miejsca, żeby każdy mógł się poruszać samochodem, więc albo zbiorkom, albo korki.
@Kantar no i to chyba najrozsądniejsza odpowiedź pod wpisem. O ile w normalnych warunkach bym miał w dupie to, że paru marudom przeszkadza, o tyle teraz raczej zalecamy unikać komunikacji, więc nie sądzę, żeby coś strasznego się stało, gdyby na kilka tygodni pozwolili autom jeździć po bus pasach.
@dlolb błąd został popełniony na etapie rekrutacji bo młody dostał się do przedszkola 3-go wyboru i na razie nie mam wyjścia. Mamy przedszkole na osiedlu, ale co z tego? Liczba miejsc jest ograniczona...