Wpis z mikrobloga

#motocykle #pytanie #kask

Cześć, mam zamiar kupić nowy kask, więc przeglądam od kilku dni opinie. Jednak muszę przyznać, że dostaję już oczopląsu od nadmiaru danych ( ͡º ͜ʖ͡º)
Podstawowym kryterium jest to, że będzie to kask szczękowy, a cena początkowo miała być w okolicach 1k - tradycyjnie, została zwiększona, bo wiadomo, lepiej dołożyć i kupić coś normalnego :)
Zawęziłem wybór na chwilę obecną do dwóch typów:
- Schuberth C3 PRO,
- Nolan n100-5 Classic.
Mam Kawasaki Vulcan VN 800 Classic, więc jest to raczej głośniejszy niż cichszy motocykl.

Za C3 PRO przemawia fakt, że producent (i recenzenci na yt) chwalą go za wyciszenie. Niestety, po przeczytaniu kilku opinii na necie można odnieść wrażenie, że są to pochwały na wyrost. Do tego, podobno nie można szczęki, ani szybki zamknąć jedną ręką lub jest to utrudnione (nie miałem go w ręce - z wiadomych względów).

Nolan z kolei jest tańszy, nowszy w konstrukcji (2012 vs 2018), a przez użytkowników jest chwalony pomimo "skrzypienia". W związku z tym, że ma homologację zarówno na zamkniętą i otwartą szczękę (oraz brak opinii o problemach z zamykaniem) zakładam, że ten aspekt nie stanowi tutaj problemu. Schuberth nie zaleca jeżdżenia w otwartej konfiguracji, jednak ja również uważam, że to bezpieczniejszy sposób, więc na tym mi nie zależy aż tak mocno.

Co do wyciszenia w jednym jak i drugim modelu, czytając opinie odnoszę wrażenie, że każdy kask gwiżdże.

Pytanie więc do Was, czy ktoś miał\ma któryś z tych modeli i może go polecić, bądź odradzić? Główne zalety\wady.
Chyba, że ktoś zna jakiś inny kask, który byłby lepszym wyborem od tych tutaj przeze mnie wymienionych.

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Pobierz knowak - #motocykle #pytanie #kask

Cześć, mam zamiar kupić nowy kask, więc przeglą...
źródło: comment_1587037401WeU5MGXjmEp1kRH0oB6unT.jpg
  • 11
ktoś zna jakiś inny kask, który byłby lepszym wyborem od tych tutaj przeze mnie wymienionych


@knowak: Ja mam: nie szczękowiec, który zawsze będzie głośniejszy i mniej bezpieczny od integralnego odpowiednika.
Miałem kiedyś N104 Evo - gówno jakich mało. Nadawał się chyba tylko do jazdy po mieście na skuterze 125ccm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knowak: napaliłem się kiedyś na szczękowca Schuberta strasznie. Po przymiarce okazało się, że ni jak nie mogę się wstrzelić w rozmiarówkę - kupiłem Shoi. Gdybym kupował kask dzisiaj, to:
- zrezygnowałbym ze szczękowca
- jasny kolor
- dokładnie sprawdził możliwości montażu zestawu BT
- kupił coś lżejszego
@knowak: Po pierwsze - przymierz wszystkoe swoje typy. Dopiero wtedy jest sens coś porównywać. Napaliłem sie kiedyś na HJC IS cośtam, ale w ogóle nie pasował na kształt mojej głowy.

Hałas. Zdemontuj tę rynnę i załóż normalny wydech ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli nie będziesz schowany za szybą (a konkretnie nie będziesz miał głowy w strumieniu powietrza formowanego przez szybę), to >120 silnika już raczej nie usłyszysz.
@knowak: miałem n100-5. Widzę, że temat skrzypienia sam już poruszyłeś. Kupiłem ten kask zaraz po premierze i miałem problem, żeby znaleźć jakieś informacje w internecie odnośnie skrzypienia. Przez pewien czas myślałem, że po prostu kask jest zepsuty. Wpisywałem do google "n100- 5 squeaking sound" i jakoś dotarłem do informacji, że nie jestem jedynym użytkownikiem, któremu to przeszkadzało. W kasku jeździłem bardzo krótko. Sprzedałem i kupiłem sobie coś innego. Powodem sprzedaży był
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@knowak:
Przecież żaden kask nie wycisza wszystkiego. A już na pewno nie szczękowiec który przez te szczeliny od kopary robi jeszcze większą orkiestrę w środku.

Druga sprawa to paleta pustaków którą trzymasz na łbie. Ciężkie jak ołów.

Po co? Żeby raz na ruski rok podnieść koparę, a potem płakać, że mechanizm się rozlazł i wszystko dzwoni? Albo próbując dokupić do tego szybę w cenie kompletu opon do moto....
@knowak sprawdź Shoei Neotec 2. Używam od jakichś 50kkm i jest super. W zaufanym sklepie słyszałem, że mają znacznie więcej reklamacji na Schuberta niż Shoei a
Czekam na rozluźnienie atmosfery związanej z wirusem i będę pędził do sklepu poprzymierzać. Integralne na pewno lepiej sprawdzą się w jeździe turystycznej - lżejsze, cichsze. Za szczękowcami przemawia to, że w mieście, w korku, w upale można podnieść i choć na chwilę się "przewietrzyć" (co dla brodacza jest bardzo wygodne).
To trzeba usiąść i na spokojnie
Dzięki za rady :)
Po co? Żeby raz na ruski rok podnieść koparę, a potem płakać, że mechanizm się rozlazł i wszystko dzwoni?


@wojtoon: szczękowców raczej nie zakłada się zamkniętych, więc na pewno nie będzie go otwierał raz na rok ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Poza tym o ile ja w szczękowcu i tak jeździłem z zamkniętą przyłbicą, to wygodna sprawa na chwilę postoju, jakieś tankowanie czy nawet na światłach, jak już
@knowak: miałem C3 teraz mam C4 i na nic bym nie zamienił. Jeździłem we wszystkich szczękowcach "z wyższej półki" przed zakupem C3 i Szubert dla mnie (podkreślam dla mnie) jest tyle przed konkurencją że jak przyszedł czas na zmianę C3 to tylko przejechałem się w C4 i nawet nic innego nie mierzyłem.