Wpis z mikrobloga

@jarzyn123: Jak nic nie wymyślę, to tak pewnie zrobię, ale już tak raz kleiłem i się po latach poodklejało. Kleiłem drewno-terakota i drewno-ściana i poodpadało raczej od strony drewna. Mimo, że nieszlifowane i mocno chropowate. Do tego na tej ścianie będą drzwi, więc mogą trzaskać.
@Polanin: masz tam w tej chwili gołą wylewkę? To włącz ogrzewanie i ją spryskaj wodą przy pomocy spryskiwacza do kwiatków. Jeśli dobrze trafisz z czasem, to zobaczysz piękny rysunek rurek.
A niezależnie od tego - wylewka powinna mieć przynajmniej z 5cm grubości (warto to zweryfikować gdzieś pod ścianą). A to spokojnie wystarczy, by dać tam krótkie kołki fi6. Ogranicznik na wiertło załóż i wierć.
@Jarek_P: Dom ma kilkanaście lat i nie mam pojęcia jak gruba jest wylewka. Do tego ogrzewanie cały czas działa, więc ciężko będzie zastosować patent ze spryskiwaczem. Mam odsłonięty tylko wąski pasek gdzie wyciąłem panele.
@Polanin: klikanaście lat temu też się wylewek cieńszych, niż 5cm nie robiło, bo najzwyczajniej w świecie by popękały w trzy dupy. A z wodą mimo wszystko spróbuj, mimo, że podłoga jest wygrzana cała, jest spora szansa, że nad rurkami będzie schło minimalnie szybciej, niż pomiędzy. Tylko z ilością wody nie przesadź :)
@Jarek_P: Trochę się boję, ale przemyślę to jeszcze.
@eXe1987: Niestety po kilkunastu latach kleje stają się tak kruche, że puszczają. Miałem poklejone listwy przypodłogowe i listwy między pokojami na łączeniach panel-panel i panel-kafelki. Wszystko poodpadało.
@eXe1987: sramut a nie mamut, #!$%@? dzieciaki i amatorzy. Do czego on się ma konkretnie przykleić do podłogi i do taśmy profilowej? Jeszcze #!$%@? tekstem o poxipolu do uszczelnień przy hydraulice fajansiażu.
@Polanin: szczerze? Termowizja, może jakiś dobry wykrywacz niespodzianek w ścianie (kabli itp). Albo szerokie wiertło i szeroki kołek. Jak wylewka z miksokreta to nie musisz wielkiego młota z udarem używać a jeszcze jak masz rury pex/alupex to już w ogóle się nie bój - tak szybko ich nie zniszczysz. Sam przed wierceniem robiłem test z wiertłem 6 z widią i kawałkiem rury i musiałem się nieźle wysilić by przewiercić.
@Sckb: Wylewka nie jest twarda, więc wiercenie to nie problem. Bardziej się obawiam, że krótki kołek nie utrzyma. Termowizja odpada, bo teraz i tak tego nie załatwię i koszty tez dość duże. Już chyba łatwiej przykleić bloczki i do nich przykręcić belkę. A da się jakoś przykleić blachę czy każdy klej odpadnie od betonu? Myślałem, żeby dać blachę perforowaną, puścić przez nią śrubę i przykleić z wystającą śrubą. Coś jak kotwy
@Polanin: no ale to jak trafisz na rurkę to wiercisz 3cm obok i przechodzisz przez styro do chudziaka a nawet przez jądro ziemi, rozumiesz? Nigdy nie kleiłem nic do wylewki bo wydaje mi się to idiotyczny pomysł. Już szybciej zastosowałbym kotwy chemiczne.