Wpis z mikrobloga

@tojestmultikonto no powiem ci, że ja pracowałem przy warzywach i owocach - jakbyś się tyle naoogladał odcieni, pomarańczy i mandarynek przez lata to byś tylko kolor bakłażana umiał odróżnić od reszty. Czerwona pomarańcza, która nie jest czerwona, tylko bordowa, lub nawet fioletowa, bledsze niż cytryna mandarynki, albo zwykłe pomarańcze, które są czerwieńsze niż pomidory. Jebla szło dostać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KozakCzerwony: jadłeś kiedyś: 1. Inne marchewki niż pomarańczowe? 2.inme pomidory niż czerwone? Proszę także o dodanie recenzji smaku. Ja np uwielbiam brązowe pomidory, są słodziutkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nigdy nie widziałam innych marchewek, a w tv w kuchennych programach ciągle eeeech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@McRoyal: nie wiem jak się nazywają bo jadłam je z ogródka, a nie ze sklepu. Parę odmian i każdy pomidorek smakował inaczej. To było strasznie dawno temu
@banjo no właśnie marchwi nie jadłem nawet tej w miarę często spotykanej czarnej marchwii, a jeśli chodzi o owoce to szczerze powiem, że takie np: pomelo wyglądające, które wygląda jak wielka jasna pomarańcza, miąższ ma w wyglądzie identyczny jak cytryna wydawało mi się zupełnie bez smaku. Czerwona pomarańcza za to gdy jest bordowa to lepiej smakuje, a jak już przejrzewa i się robi fioletowa w środku to moim zdaniem zamiast być jeszcze