Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie ktore nurtuje mnie juz dluzszy czas.
Jaki jest haczyk pracy zdalnej jako progamista dla jakiejs firmy z USA?
Bo tak sobie policzylem ze zarabiajac nawet jakies gowniane 2000usd wychodzi okolo 8000zl miesiecznie
A z tego co patrzylem nawet juniorzy tam maja w okolicach 50k usd rocznie, wiec wychodziloby nawet 16k miesiecznie

Czyli zyjac w polsce mozna zarabiac duzo wiecej niz na anaglicznym stanowisku w polsce, a majac juz troche doswiadczenia raczej spokojnie sie ogarnie poziom juniora/mida w usa.

Wiec jedyne moje pomysly czemu to nie jest takie popularne:
-bariera jezykowa
-bariera czasowa
-malo ofert dla polakow
-jakies podatkowe sprawy, trudnosc biurokratyczne
-ludzie wola praca na miejscu a nie zdalna
#programowanie #webdev
  • 7
  • Odpowiedz
@TomekABC123: jak będziesz pracować dla amerkańca to nie spodziewaj się "luzu" pracując w domu. Raczej prymitywny zamordyzm rodem z ZSRR + musisz się zgodzić na ciągły monitoring twojej pracy, tj kliknięcia, kamerka robiąca zdjecia itp itd.
  • Odpowiedz
@TomekABC123: @piastun: Co do zamordyzmu, to zależy od firmy, bo znam ludzi co pracują dla klientów z USA i mają dość luzu, a znam takich, którzy muszą się napocić. Minusem są często core'owe godziny pracy po 16-18, co nie każdemu pasuje. Wszystko zależy od klienta, na którego trafisz, plus potrafi być całkiem spora konkurencja na niektóre oferty, ale dobry developer broni się sam, więc to nie musi być
  • Odpowiedz
@TomekABC123: podatki primo. Dolicz VAT który w stanach jest nieznany no i pit z tego. Ponadto mało księgowych będzie się chciało w to bawić. Bariera czasowa jest dość spora - mało teamów się zgodzi, żebyś kończył pracę jak oni zaczynają. Bariera językowa nie powinna być żadnym problemem, bo w PL też się wymaga znajomości ang na poziomie swobodnej technicznej rozmowy.
  • Odpowiedz
@TomekABC123: to tak jakby pytać czemu pracownik amazon w PL (magazyn na rynek Niemiecki) nie dostaje tyle samo co w magazynie w DE, lub pracownik fabryki która produkuje w Apple w Chinach, tyle co by dostawał pracownik z USA gdyby w Kalifornii fabryka stała. Płaci się minimalne tyle żeby ktoś się zgodził pracować. Nawet jak chcą kogoś zdalnie, to może im się bardziej opłacać zatrudnić kogoś kto może od czasu
  • Odpowiedz