Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do ostatniego etapu upgrade mojego komputera - wymiany karty graficznej, no i teraz pytanie do wszystkich specjalistów obeznanych w temacie #pc #gaming ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lepiej zainwestować w używaną GTX 1080/1080ti czy celować raczej w coś z serii RTX NVidii lub RX od AMD?
¯_(ツ)_/¯
#pcmasterrace
  • 18
  • Odpowiedz
@Piterko: Budżet tak max do 2000 zł. Używane GTX-y widziałem już po 1400-1700. Oczywiście kupować nowej już teraz nie zamierzam, bo teraz chyba najgorszy okres jeśli chodzi o ceny...Stąd pomyślałem o używce.
  • Odpowiedz
@Eziowaty: To byś musiał brać coś z przynajmniej rokiem gwarancji. Ja chyba za 1080 ti wziąłem jakoś 2200. Był to model gaming x z roczną gwarancją. Patrzyłeś outlety x-komu?
  • Odpowiedz
@Eziowaty: Już sprawdziłem. Rzeczywiście lepiej szukać 1080 ti używanej z gwarą niż nawet outletu. Tam 2070 super gaming oc jest za 2700 zł. Palit który stał nowy 2500 prawie 2700 też.
  • Odpowiedz
  • 0
@Piterko chyba wstrzymam się jeszcze miesiąc...zobaczymy jaka wypłata będzie i ile uda się zaoszczędzić - a potem ogień :) może przy okazji też coś pójdzie w dół :v Target: 1080ti chyba...widzę wysyp ich na olx jest. Dzięki za pomoc! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Eziowaty: No możesz czekać. Skoro fabryki w chinach funkcjonują to można się spodziewać dostaw. EVGA planuje dostawy na początek maja jak dobrze pamiętam. Inni producenci pewnie podobnie.
  • Odpowiedz
@Eziowaty: Nie wiem jak jest teraz i z jakiego setapu korzystasz, zwłaszcza monitor. Miałem przez kilka dni aorusa 57 00 xt i był spoko kartą, ale sterowniki dały mi się we znaki. Nie miałem przypadłości o których piszą ludzie, ale miałem coś jakby karta nie wyrabiała z hz na pulpicie. Jako że gram w csa to mam ustawione 240 hz, a w pulpicie czasem miałem taki spadki jakby do 60 hz
  • Odpowiedz
@Piterko: Monitor świeżo kupiony był na promocji Lenovo G24-10, 144hz. Co do reszty to płyta MSI B450 Gaming Plus Max, Ryzen 5 2600, ramy 16GB Crucial Ballistix Sport LT CL15 3000MHz no i chwilowo do tego Radeon 7950 od Gigabyte. Z tym Radeonkiem problemów w sumie nie miałem poza krzaczącymi się czasami cieniami...ale to może być już kwestia jakiegoś uszkodzenia karty czy zużycia, można powiedzieć że pokoparkowa karta to jest.
  • Odpowiedz
@DeZito spadki cen może za pół roku może za rok. Takie wrócenie z fusów. Nie zapominajmy że jak na świecie ceny spadną to w Polsce spadną pewnie po miesiącu lub dwóch jeżeli spadną :-)
  • Odpowiedz