Wpis z mikrobloga

Siema Mirki

Chcialem wszystkich ostrzec przed firma Lux Trade z Pszczyny. Ich profil na #allegro https://allegro.pl/uzytkownik/lux-trade
http://www.luxtrade.pl/

Dziewczyna kupila telefon powystawowy z racji nizszej ceny. Po kilku miesiacach w telefonie zepsul sie baseband. Niestety, jest to kosztowna naprawa, w tym przpadku siegajaca ponad 50% wartosci telefonu, ale na szczescie telefon byl na gwarancji sprzedawcy (producenta niestety nie, poniewaz ma ponad rok, z racji ze jest powystawowy). Zanim odeslalismy telefon do sprzedawcy, bylismy po diagnoze w serwisie w #krakow, ktory potwierdzil ze chodzi o baseband.

I tu zaczyna sie zabawa. Firma po odebraniu telefonu, zaczela wmawiac nam ze telefon byl uszkodzony/zalany. Na nasza odpowiedz, ze wiemy co dokladnie jest zepsute i ile to kosztuje stad ich wymowki, powiedzieli ze skonstultuja to i wroca za kilka dni. Przez caly czas bardzo ciezko bylo sie do nich dodzwonic, na maile nie odpowiadaja kompletnie. Po kilku dniach wrocili, ze nie naprawia telefonu na gwarancji, caly czas forsujac opcje ze byl uszkodzony mechanicznie. A Nic takiego nie mialo miejsca.
Niestety, samo odsylanie telefonu rowniez nie obylo sie bez przygod. Telefon byl wysylany ponad 2 tygodnie, a w miedzy czasie bylo kilka wersji: raz mowili ze wyslali i kurier wrocil do nich z telefonem bo nie odebralismy. Potem jednak ze nie wyslali jeszcze, ale juz jutro wysylaja, az po tygodniu dzwonienia i upominania sie, telefon dzis do nas przyszedl.

Niestety, tu nie koniec historii. Telefon przyszedl bez zaslepki na karte sim, do tego uszkodzony (mozliwe ze faktycznie zalany, gdyz ekran wyglada inaczej niz przed wysylka). W paczke zwrtonej nie oddano nam pudelka ani pozostalych papierow, a firma w zalaczonym dokumencie napisala, to co nam wmawiaja, ze telefon jest zalany i naprawa to az 1600 zl.
Mamy pewne podejrzenia, ze odeslany telefon nie jest tym, ktory wyslalismy, ale niestety nie mamy mozliwosci porownania numeru imei.

Chce was przede wszystkim ostrzec przed ta firma, a jesli macie jakies rady, co mozemy z tym fantem zrobic, to z mila checia przyjme ( _)


#oszukujo #iphone #serwisgsm #januszebiznesu #wykopefekt
  • 28
@marek361: czyli podsumujmy:
- kupiliscie powystawowy telefon (gdzie wszyscy przed tym ostrzegaja ze takie telefony to skladaki i inne gowna)
- wyslaliscie telefon do juz podejrzanej firmy nie robiac sobie wczesniej zdjec zawartosci przesylki, czy chociaz zdjecia numerow seryjnych / IMEI
- bawicie sie w wymiane mailowa / telefoniczna w jakies dziwne gwarancje zamiast poleciec w rekojmie

Potraktujcie to jako niedroga nauczkę życiową
Jestem klientem LUXTRADE od dwóch lat, kupiłem u nich kilka iPhonów i poleciłem tą firmę kilkunastu znajomym. Każdy w pełni zadowolony. Moja cała rodzina ma telefony od nich, nie było nigdy z żadnym problemu.

Firma od czasu mojego zakupu w 2019 roku bardzo się rozwinęła, podniosła jakość swojej obsługi itd. Dzisiaj mają 5 salonów stacjonarnych w Polsce, sprzedają około 50 tyś urządzeń rocznie (tak piszą). Jak dla mnie LUXTRADE to jedyny słuszny
Rynek telefonów "powystawowych" w Polsce to patologia. "Powystawowe", "poleasingowe", "z zalegających stanów magazynowych". Opisy aukcji piękne, a w praktyce telefony składane jak Passaty z autohandlu u Mirasa.

Oferty uczciwych sprzedawców na Allegro są zagłuszane tymi sponsorowanymi od większych firm, masowo ładujących w nasz rynek telefony "powystawowe", które pierwotnie zostały przekazane do recyklingu w UK, a wystawy nie widziały na oczy.

Warto poczytać:
https://tbimz.pl/poradnik-telefony-powystawowe

Szkoda, że wpis @marek361 się nie wybił, może więcej