Wpis z mikrobloga

Mirki,
Biorę kredyt pod hipotekę, mam dwie propozycje albo ING i stałe oprocentowanie, WIBOR na poziomie 1,71 albo PKO SA i zmienne oprocentowanie..
Nieruchomość będzie oddana dopiero w połowie 2022 i do tego czasu w ING ubezpieczenie pomostowe 0% a w PKO SA 1%...
Teraz pytanie czy myślicie, że państwo jeszcze będzie obniżać WIBOR czy nie?
Za wszelkie komentarze wielkie dzięki!

#nieruchomosci #kredythipoteczny #banki #kredyt #mieszkanie #kiciochpyta
  • 32
@pawcio121 właśnie dziwne, rozmawiałem z radca kredytowym i twierdził, że nie myślał, że rząd obniży WIBOR, bardziej myślał o tym, że podwyższy więc w perspektywie czasu niewiadomo co się stanie. Jednak na 5 lat byłbym zabezpieczony biorąc w ING, po 3 latach jak nieruchomość byłaby oddana do użytku zawsze mogę przenieść gdzieś kredyt albo pociągnąć dalej na stałym bądź przenieść na zmienne - zależnie od sytuacji gospodarczej i wiboru. W PKO SA
@rasjanek20 niestety dla biorących w tej chwili kredyt to koszmar. Jaką masz pewność że po 5 latach twoja sytuacja finansowa pozwoli ci na opłacanie kolejnych rat które będą wynosić hipotetycznie blisko drugie tyle?
@rasjanek20: Akcie notarialnym i umowie z developerem. Serio ja się nacięłam i teraz zupełnie inaczej bym do tego podeszła. Podobnie z umową z pośrednikiem. Większość developerów przygotowywuje dość ogólne umówy i później nie wiesz co robić w przypadku kiedy developer się nie wywiązuje z punktów, a kary z ten punkt nie są przewidziane. Dlatego lepiej dać to do prawnik przed podpisaniem.
@pawcio121 ale to dla wszystkich tak jest przecież a nie dla biorących kredyt teraz. Ja mam wnioski złożone przed epidemia dlatego w ogóle dostałem akceptację. Podobno teraz ciężej o zgodę. Podobno banki oczekują większego wkładu własnego, najlepiej w okolicach 30%.
po 3 latach jak nieruchomość byłaby oddana do użytku zawsze mogę przenieść gdzieś kredyt albo pociągnąć dalej na stałym bądź przenieść na zmienne - zależnie od sytuacji gospodarczej i wiboru


@rasjanek20:

Gra w pokera z bankami przeważnie kończy się kiepsko, oni wiedzą więcej/szybciej.