Wpis z mikrobloga

Największym problemem tego serialu jest to, że ludzie go porównują realizacją do topowych seriali ostatnich 15 lat. Jak ktoś chce sobie obejrzeć coś w miarę lekkiego i niewymagającego (takiego typowo ekhm, normickiego) to Dom Z Papieru jest w zupełności ok. Inni się tylko #!$%@?ą że brak logiki, że to że tamto, że postacie #!$%@?ą, że zmarnowali czas, bo nie ma rozmachu ani napięcia jak w Grze o Tron albo Breaking Bad.


@
@Sitra_Ahra: oglądałam w mękach pierwsze dwa sezony i za bardzo nie mam ochoty kontynuować. Serial ma kilka plusów, momentami dobrą muzykę, niektóre sceny są ciekawe, aktorsko też nie jest najgorzej, chociaż obsada gra nierówno. Ale sam scenariusz ma pełno dziur i nie raz będziesz wywracać oczami na to co się dzieje na ekranie. Niestety ja nie lubię jak coś jest pozbawione logiki, ale tłumaczenie, że ludzie robią dziwne rzeczy pod wpływem
@Sitra_Ahra: Pierwsze dwa sezony-trzeba czasem przymknąć oko na akcje przeginki ale mi się oglądało wręcz wybornie. Kolejne dwa sezony to odpięcie wrotek, już mi przeszkadzają akcje przeginki bo jest ich więcej i są jeszcze głupsze. Obejrzyj sobie pierwsze 2 sezony a kolejne dwa ewentualnie, ale nie stracisz za dużo jak przestaniesz na pierwszych dwóch.
@Sitra_Ahra: Serial jest ok, jeśli się go nie traktuje jako poważny thriller i porównuje do Breaking Bad czy innych Prison Breaków (xD). Jego siłą nie jest ciekawa intryga i poważne śledztwo tylko lekka formuła i relacje między bohaterami. Głupot technicznych w fabule jest mnóstwo i jeśli patrzysz tylko na to, to się w końcu wnerwisz, szczególnie w 3 i 4 sezonie, które ogólnie poszły w dół z poziomem. To bardziej dla
Serial do konsumpcji, a nie myslenia. Zapychacz czasu, mocno chaotyczne kino.
sezon 1+2 solidniejszy i glebszy, sezon 3+4 zdecydowanie luzniejsze kino.

Przede wszystkim NIE ogladac z dubbingiem. Dubbing jest fatalny.

Po drugie lepiej znac hiszpanski i ogladac bez napisow :P angielskie napisy sa tez cienko przelozone, ale tutaj czasami ciezko cos z tegi ukrecic.

Trzeba troche znac hiszpanska kulture, bo wiele kwestii nie da sie przelozyc i zrozumiec bez znania kontekstu.

Polecam
@Sitra_Ahra: Pierwsze 2 sezony są ok, kolejne polecam traktować trochę jak sequel i odrębną część historii.
1-2 - Czy jest to serial wybitny? Zdecydowanie nie. Sama historia sama w sobie jest ok, postacie są ciekawe chociaż niektóre z nich irytujące do tego stopnia że masz ochotę wejść przez ekran i im #!$%@?ć XD Dużo jest błędów typu martwi ludzi oddychają ale nie razi to jakoś bardzo, serial jest po prostu ciekawy,