Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@xfin: Najgorzej jak widzę komentarze kobiet, że 'KAZDE DZIECKO MA PRAWO DO ŻYCIA, W DUPACH SIE WAM POPRZEWRACAŁO MORDERCZYNIE, BYŁO SIĘ ZABEZPIECZAĆ!'... Jakoś na pytanie czy poprosi grzecznie gwałciciela o założenie gumki, bądź czy wspomoże mnie finansowo w opiece nad ciężko chorym dzieckiem - nagle milkną, albo dalej szczekają to samo, bez żadnej refleksji...
@lakukaracza_: komórka od momentu zapłodnienia zaczyna realizować swój własny program, a ponadto ma wszystkie wymagane elementy, aby uznać, że jest systemem autonomicznym w rozumieniu cybernetycznym. Proste jak budowa cepa. Wniosek jest taki, że zapłodniona komórka jest człowiekiem, kto tego nie rozumie, ten jest kretynem lub sam siebie oszukuje. W ogóle nie rozumiem nad czym tutaj dywagować. Jeśli jesteście zwolennikami nadania możliwości zabijania ludzi to po prostu to przyznajcie, a nie bawicie
Pobierz hans211 - @lakukaracza: komórka od momentu zapłodnienia zaczyna realizować swój własn...
źródło: comment_1586939598RcoOyQAzIVtjhm4kFyt9VC.jpg
@hans211: Hej, zmuszono mnie do urodzenia dziecka chorego genetycznie. Mąż ode mnie odszedł, bo nie dał rady psychicznie z tą sytuacją, ja nie mogę pracować, bo dziecko wymaga rehabilitacji kilka razy w tygodniu i ciągłej opieki. Nie stać mnie na takie wydatki, brakuje na jedzenie, pieluchy... Przelejesz mi co miesiąc kilkaset złotych? Ponieważ widzę, że to dzięki takim jak ty MUSIAŁAM urodzić chore dziecko, więc mam nadzieję, że fakt, że chcesz
@gdziesomojeokulary: no bardzo przykre. W jaki sposób to, co napisałaś, wpływa na prawdziwość mojego twierdzenia? Trud ekonomiczny sprawia, że człowiek staje się nie-człowiekiem?
@Dorken: traktowanie źródeł aposteriorycznie. klasyka cywilizacji sakralnej (np. żydowskiej), gdzie dominuje myślenie dogmatyczne w naukach, a źródła niekoszerne (nieczyste rytualnie) są odrzucane.
hans211 - @gdziesomojeokulary: no bardzo przykre. W jaki sposób to, co napisałaś, wpł...
@gdziesomojeokulary: przebieg życia nie definiuje, czy coś jest człowiekiem, czy nie. Nie twierdzę, że takie zycie jest "spoko". W sumie to w ogóle nie odniosłem się do takich rzeczy, a pisałem tylko o kreśleniu początku bytu ludzkiego. Wciskanie mi w usta rzekomych twierdzeń co do zasadności kontynuowania życia kiedy nie roku za dobrze, to typowa zagrywka zwolenników zabijania, którzy chyba podświadomie czują, że nie mają racji, więc szukają usprawiedliwienia w takich
@hans211: Nie jest bezprzedmiotowa. Ale jak wspomniałam nie będę o tym dyskutować, bo to jałowa dyskusja. Dla mnie płód który nie odczuwa bólu, nie ma świadomości, nie może samodzielnie żyć - nie jest człowiekiem. W momencie, gdy faktycznie rozwinie się układ nerwowy, czucie, poprawny rozwój - można go za takiego uznać. Ale to moje poglądy. Jeśli chcesz możemy podyskutować na temat zmian w prawie, które chcą przepchnąć, ale na temat tego