Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zrodzny_w_zbozu: ok,nie znam się na tym, ale patrzyłem na oprocentowanie to jest bardzo słabe. Ja bym w to nie wszedł nigdy. 10 lat to tak duży rozrzut czasowy, że są instrumenty powiedzmy z ryzykiem, ale tak niskim, że dla mnie pomijanym, a oprocentowanie nawet 10x większe, no ale na to wpływa wiele czynników jak wasz wiek np.
@zrodzny_w_zbozu tak jedno konto. no całkiem jestem zadowolony, wiadomo teraz jestem trochę w plecy bo były mocne spadki na dwóch moich funduszach, ale nawet trochę dokupiłem na dołku :-P

Tylko ja też się jakoś mega nie znam. Inwestuje mocno długoterminowo, mam 28 lat i faktycznie chce to wypłacić po 60. Inwestuje też stosunkowo niskie kwoty bo nie zarabiam mega dużo.
@zrodzny_w_zbozu: na maklerskim też możesz inwestować w obligacje, ale jeśli już chcesz jakieś konto opierające sie na funduszach to szukałbym gdzie te fundusze mają najniższe prowizje, bo to w długim terminie (a taki trzeba zakładać przy IKE) będzie miało największe znaczenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zrodzny_w_zbozu: nie polecam IKE obligacje, oprocentowanie od maja będzie bardzo słabe. Mam to konto od zeszłego roku i teraz zonk. Raczej nie zdecyduję się na zakup nowych emisji a obligacji już kupionych nie chcę się pozbywać. Z drugiej strony szkoda IKE jeśli nie będę wpłacać ¯_(ツ)_/¯ Myślę że lepiej poszukać konta które daje większą elastyczność, a obligacje kupić na rachunek rejestrowy jak będzie odpowiednia oferta.