Wpis z mikrobloga

Zdaje mi się tylko czy obecny rynek głośników typowo pod PC to syf? Lata temu:

Logitech miał serię Z (Z-2300 THX, Z-5300 itd)
Creative miał serię GigaWorks (T3, G750 itd)
Corsair miał potężne SP2500

Nie były to żadne audiofilskie cuda ale bardzo dobry domowy sprzęt. Szybkie przewinięcie do 2020 i... Na półkach od popularnych gigantów albo low endy brzmiące gorzej od moich starych i nie do zajechania X-230 albo gejmerskie cuda z ledami. Co tu się porobiło?

#komputery #pcmasterrace #audio #glosniki
L3gion - Zdaje mi się tylko czy obecny rynek głośników typowo pod PC to syf? Lata tem...

źródło: comment_1586728200qIXYrLLqCOuXmrV67Pwe49.jpg

Pobierz
  • 18
Na półkach od popularnych gigantów albo low endy brzmiące gorzej od moich starych i nie do zajechania X-230 albo gejmerskie cuda z ledami. Co tu się porobiło?


@L3gion: no giganci poszli w #!$%@?, od głośników są firmy które się w tym specjalizują. Cóż nawet creative jeden model wyszedł dobry (M80) to nie poszli w to dalej, tylko dalej #!$%@? plastikowe obudowy. Jak chcesz dobre głośniki to spójrz choćby na edifier'y.
@L3gion: Nie wiem czy dokładnie syf ale tych głośników do pc jest znacznie mniej niż kiedyś. Jak zmieniałem głośniki to szukałem i była straszna lipa. Nawet głośników 5.1/7.1 jakby mniej a jak są to za jakieś spore pieniądze.
Z resztą mam wrażenie, ze z kartami dźwiękowymi też problem - choć tu raczej widać znaczy wzrost cen. W dobie zintegrowanych dźwiękówek oddzielna karta dźwiękowa stała się bardziej produktem bardziej premium.
@L3gion:
Bo patrzysz na jakiś syf w postaci creativów itp. Nie tędy droga. Akurat sytuacja z głośnikami jest bardzo dobra. Tylko trzeba patrzeć na kolumienki 2.0 np. edifier, microlab. Ja mam głośniki chińskiej firmy fenda, z bluetoothem i pilotem i sobie chwalę, a były niedrogie
@L3gion: miałem jakiś zestaw logitechta 5.1

ale to był sztos, w pstyczku było ustawienie basu a jak w małym pokoju się rozłożyło, to jak się oglądało ogniem i mieczem to oglądałeś się za siebie czy ktos cie mieczem z tylu nie atakuje
@Derwin: Coś w tym jest. Mam katane i jest świetna. Choć subwoofer jest o klasę słabszy niż reszta, patrząc na jego rozmiar to się w sumie nie dziwie.
@L3gion: My się wydaje, że klientela się zmieniła. Większości ludzi starcza słuchanie muzyki z YT na byle jakiej dźwiękówce i byle jakich głośnikach, na dworzu jakiś spotify z telefonu na słuchawkach za 50-100zł i są zadowoleni. Mały ułamek ludzi, którym zależy na jakości to kupuję dźwiękówkę/dac na usb + głośniki stereo 2.0. Ewentualnie jakieś podstawowe głośniki plus dobrej jakości słuchawki.
W głośnikach aktywnych 2.0 jest bardzo duży wybór od wielkości, mocy,
@Gawith_Apricot: Niestety masz rację. Dzisiaj przeciętny człowiek słucha muzyki na Spotify, z białych dokanałówek albo z pchełek za 50zł. Podobnie w filmach, BluRay jest lepszej jakości ale wygrał ze streamingami, bo wygodne. Ludzie chcą konsumować szybko i dużo, nie zależy im na jakości. Królują głośniki Bluetooth o śmiesznie wysokich cenach, gdy za takie same pieniądze można mieć porządne stereo. Ale to trzeba podłączyć, rozstawić kolumny, miec wiedzę co kupić itp. Wszelkie