Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak Kaja Godek jest w stanie spojrzeć na swoje odbicie w lustrze. Postulować o takie zmiany w momencie gdy większość twoich przeciwników jest zamknięta w domach, więc i nie ma możliwości legalnej, masowej manifestacji swojego sprzeciwu... Zwyczajnie parszywe.

Ciekawe że sama ma dziecko z zespołem downa. Dlaczego więc chce zmuszać inne kobiety do przeżywania takiego samego koszmaru? Zawiść? Skrajne konserwo-katolskie pranie mózgu?

#bekazprawakow #bekazkatoli #rozowepaski #neuropa #aborcja #polityka
L3gion - Nie wiem jak Kaja Godek jest w stanie spojrzeć na swoje odbicie w lustrze. P...

źródło: comment_1586710506nv8bU93G0VGidSmIWgyMrY.jpg

Pobierz
  • 284
  • Odpowiedz
A co z tego wyrośnie pies? Karaluch? Krowa? Dla rasistów murzyni to też nie byli ludzie, dla nazistów Żydzi to też nie byli ludzie. Teraz mamy zderzenie z kolejnymi "postępowymi" myślicielami którzy uważają człowieka w swojej początkowej fazie rozwoju za "nie człowieka", wspaniale kontynuujesz dziedzictwo nazistów, rasistów i bolszewików, no i oczywiści barbarzyństwo starożytności.
  • Odpowiedz
@GajowyBoruta: nie nie, jeśli państwo usiłuje narzucić doktryną kiedy zaczyna się człowiek (raczej nie naukowo, skoro Polska jest w zdecydowanej mniejszości krajów; lecz na gruncie teologicznym) to promotorzy takiego zakazu mają moralny obowiązek zajęcia się konsekwencjami swoich decyzji.

Dokładnie tak samo, jak promotorzy tego, co nazwiesz "zabijaniem nienarodzonych dzieci" muszą się w odwrotnej sytuacji liczyć z konsekwencjami religijnymi (smażenie w piekle, brak sakramentów itd).

Mieszasz dwa systemy walutowe. W każdym
  • Odpowiedz
@uhu8: Troszku bredzisz.
Państwo chroni różne życia, także ludzi urodzonych i starców. Ma wobec nich pewne zobowiązania i takie samo powinno mieć wobec ludzi przed urodzeniem, a nawet - zgodzę się - ciut większe (a w sytuacji braku woli ze strony rodziców, powinno brać na siebie obowiązek wychowania, jak teraz bierze wobec dzieci urodzonych i porzuconych). Czy z faktu, że nie zgadzasz się na zabijanie staruszków, masz obowiązek brać ich
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy z faktu, że nie zgadzasz się na zabijanie staruszków, masz obowiązek brać ich na swoje utrzymanie? No weź się ogarnij.

@GajowyBoruta: jesli nic w tym kierunku nie robię - nie mam. Jesli jednak w tym kierunku tworzę grupę nacisku na polityków - tak.
  • Odpowiedz
@GajowyBoruta: naruszenie tzw. "kompromisu aborcyjnego" raczej w perspektywie 5 lat będzie dużo prolajfowców kosztowało. Łącznie z przełknięciem całkowitej porażki i przejścia na model zachodni-pozairlandzki.
  • Odpowiedz
@uhu8: Chodzisz do wróżki, czy co? Jestem przekonany, że nasi potomkowie będą się wstydzić za aborcję. Tak jak nasze pokolenie wstydzi się za palenie na stosie, niewolnictwo i rasizm, które dla naszych przodków też były normalne i spoko.
  • Odpowiedz
wstydzi się za palenie na stosie, niewolnictwo i rasizm,


@GajowyBoruta: nie sądzę, by był to uniwersaly wstyd. Dodatkowo w temacie palenia na stosie i niewolnictwa mamy nader skromne dokonania w porównaniu do zachodu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GajowyBoruta: nadal: nie sądze by istniały nadal (o ile istniały kiedykolwiek) wartości prawdziwie uniwersalne. W jakich punktach oceny czegokolwiek na świecie są zgodne między 7-letnim mordercą z szeregów Czerwonych Khmerów a 50-letnim wyksztalconym humanistycznie mieszkańcem przedmieść San Francisco, praktykującym ewangelikiem?
  • Odpowiedz
@uhu8: Ale też nie jest tak, że całą moralność sobie po prostu wymyśliliśmy. Moralność, empatia i etyka są owocem ewolucji. A rozum pozwala nam je coraz lepiej rozwijać. Powoli zrozumieliśmy, ze ludzie są sobie równi, nawet jeśli różnią się między sobą. Zrozumieliśmy, że wobec mniejszych, bezbronnych i krzywdzonych mamy większe obowiązki. Zrozumieliśmy, że niewolenie ludzi, czy zabijanie członków innych plemion jest złe, że krzywdzenie dzieci jest złe, że dyskryminacja ze
  • Odpowiedz
ze ludzie są sobie równi


@GajowyBoruta: nie są. Ani biologicznie, ani pod względem potencjału. Oczywiście nie ładnie jest kogokolwiek dyskryminować ze względu na rzeczy, na które nie ma wpływu (jak to napisałeś) ... ale osoba o wzroście 140cm nie będzie tak dobrym koszykarzem jak ma szansę zostać ktoś o wzroście 215cm. A osoba, która urodziła się ze zdeformowanymi nogami ma małe szanse na zostanie mistrzem olimpijskim w bieganiu (na olimpiadzie zwykłej a nie paraolimpiadzie). Ludzie różnią się też predyspozycjami w rozwoju inteligencji, choć może to się komuś nie podobać. Ale realnie: czy wszyscy Twoi znajomi nie mieli problemów z matematyką czy fizyką?

No i tu nagle taki żonk - gdzieniegdzie na świecie wciąż dzień przed urodzeniem można dziecko zabić

no nie zonk, po prostu różnica w ocenie kiedy zaczyna się człowiek. Czemu zatrzymywać się na zarodku, może komórka jajowa to też człowiek i kobieta miesiączkując co 4 tygodnie morduje bo
  • Odpowiedz
Cały mój wywód sprowadza się do tego: co jest absurdem a co nie nie wynika z Twojej czy mojej oceny; ale zależy od przyjętego kryterium "co jest człowiekiem a co jeszcze nie".


@uhu8: Cały Twój wywód sprowadza się raczej do twierdzenia: moralność i etyka nie istnieją, bo wszystko jest umowne. Ergo wyrządzanie komukolwiek jakiejkolwiek krzywdy nie jest nieetyczne. Bo zawsze możemy się umówić, że nie jest człowiekiem. Przypomina Ci to
  • Odpowiedz