Wpis z mikrobloga

@bizonsky po 1 jak już słuchasz co mówi ksiądz na YT to słuchaj uważnie bo nie było mowy o opłatku ;) a po 2 to akurat tego im nikt nie zabroni bo po 1 stoją od siebie w odpowiedniej odległości a po 2 do kościoła wchodzi na raz nie więcej niż 5 osób. Wiem bo sam ich po mszy o 11.30 wypuszczałem. Więc odpuść w końcu i zajmij się czymś pożytecznym bo
@kowales96: ja nie mówię, że ksiądz mówi coś o opłatku, tylko że odbywa sie to w trakcie mszy prosze pana ksiedza. sam pan ma to na swoim profilu na fb, aby przychodzili. prowadzi pan tych ludzi na narazenie zdrowia, ma pan to na swoim sumieniu i dobrze o tym wie.
nie jestem na kwarantannie.
popełnia ksiądz wiele grzechów w tym trudnym dla wszystkich czasie.
bizonsky - @kowales96: ja nie mówię, że ksiądz mówi coś o opłatku, tylko że odbywa si...

źródło: comment_1586700191RnA4feJpY5eEyURdoC0LhM.jpg

Pobierz
@bizonsky nie jestem księdzem to po 1 a po 2 gdzie Pan tu widzi grzech? Ludzie mają prawo przystąpić do komunii a ksiądz nie może im tego zabronić. Specjalnie przychodzą później po mszy bo nie mogą stać w trakcie bo mają tak życzliwego sąsiada jak Pan. I nikt tutaj nikogo nie ma na sumieniu
Rozumiem że mamy taką a nie inną sytuację oraz takie a nie inne ograniczenia ale to co się wyprawia z tymi donosami to jest czyste donosicielstwo i brzydzę się czymś takim. Uważacie że to że ludzie gromadzą się pod kościołem mimo próśb księży o nie robienie tego to ich wina. A czy gdybym ja z kolegami stanął pod blokiem któregoś z Panów to Panowie za to "nielegalne zgromadzenie" odpowiadacie? Otóż nie. Bo
@kowales96: No ale kto odprawia mszę, wierni czy księża? No jasne, że księża. I to oni są odpowiedzialni za wiernych podczas tego zgromadzenia. Weźcie oddelegujcie jakiegoś jednego człowieka, żeby po prostu nadzorował ilość osób przed kościołem i tyle. A takim podejściem jeszcze pokazujecie, dlaczego reszta osób co raz bardziej odchodzi od Kościoła, no bo "my to boskie, przecie opłatek to je poświęcony przez Boga i tam wirusa nie ma". Gówno prawda,
@bizonsky w jaki sposób niby zagrażam? Stoję od nich wystarczająco daleko będąc przy ołtarzu razem z księdzem. Uważam że powinniśmy zakończyć niepotrzebną dyskusje bo Pan ma swoje racje a ja mam swoje racje i nie dojdziemy do porozumienia. Mimo wszystko nie życzę Panu źle choć nie pochwalam Pana zachowania.
@kowales96: zachecajac do udzialu we mszy po 40 osob na oplatku, w taki sposob. moje zachowanie pochwala na szczescie wiecej osob niz oglada wasze msze, wiec obejdzie sie bez pana uznania
@redevid zgadzam się że również jesteśmy narażeni na to. Ale proszę wierzyć że staramy się aby była zachowana odpowiednia liczba osób. Przez ostatnie 3 dni Msza rozpoczynała się z odpowiednią liczba osób na zewnątrz. Zebrali się w trakcie trwania i nie patrzyliśmy na to ale czy to jest powód żeby zawiadamiać policję? Czy Pan tam stał albo ktoś z Pana rodziny lub znajomych że to aż tak bardzo przeszkadza?
@kowales96: na zewnatrz nie moze byc żadnych osob wg sanepidu co moze pan zobaczyc na jednym moich poprzednich nagran, w kosciele max 5 na oplatek przybylo 40 osob, nawet chwila pozwala aby przenisol sie wirus tym bardziej jak takich grup dziennie rpzewija sie kilka