Wpis z mikrobloga

Wykop... jeszcze 2 tyg temu top1 w gorących wpisy jak ktoś się chwalił że #!$%@?ł na policję sąsiada, teściową, matkę, czy przypadkowe osoby, bo zgromadzenie 3 osobowe, jechał na rowerze czy coś, stał pod kościołem

Setki plusów, klepanie po plecach, pochwały bohaterstwo

A dzisiaj - O #!$%@? operacyjne państwo policja daje mandaty

Szkoda na was strzępić ryja chorągiewki

  • 45
@KingRagnar: widzisz różnicę między społeczeństwem obywatelskim gdzie współobywatele dbają o bezpieczeństwo swoje i innych a opresyjnym państwem policyjnym w którym Policja stosuje prawo wybiórczo i niekonsekwentnie?
Dodaj do tego dziesiątki filmów z absolutnie skandalicznych zachowań Policji w trakcie interwencji oraz absolutnie skandaliczne wypowiedzi rzecznika Policji.
Trzeba mieć ogromne deficyty intelektualne żeby sprowadzać stosunek do Policji do "hehe ej Mati już nie lubimy policji, JP100".
@KingRagnar: kara powinna być adekwatna do czynu. Nie można wsadzać na 15 lat do więzienia, bo ktoś nie zatrzymał się na strzałce, albo przekroczył prędkość 5 km/h. A taką sytuację mamy teraz w Polsce. Przy czym:

To milicjant decyduje, czy przekroczyłeś prędkość, bez urządzeń pomiarowych, na zasadzie "na oko" i czy wstał dziś lewą, czy prawą nogą

Strzałki często są umieszczone w miejscach, których po prostu nie widać, nie tylko na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KingRagnar: wykop ma tysiące użytkowników, taki wpis jak ma setki czy jakieś drobne tysiące plusów to pewnie daleko im do połowy liczby osób które go widziały, teraz plusuje inna grupa
@sqnland: Ale czy Ty czaisz, ze jest różnica między spędem takim jak wyżej, a wyjściem samotnym do lasu czy przejażdżką samochodem? Kilka tygodni temu nikt nie zaglądał Ci do siatki mówiąc, ze cziperki i piwo to nie jest podstawowa funkcja zyciowa i cyk 30k mandatu. Zamiast zamykać wszystkie lasy w Polsce mogli zamknąć po prostu las kabacki, bo to on najczęściej pojawiał się w argumentach pt „polactwo nie umie siedzieć w
no widzisz, a właśnie duż część wykopków zachowuje się jak chorągiewki popadając ze skrajności w skrajność, uwielbiają albo nienawidzą.


@KingRagnar: czyli trochę tak jak ty - oceniasz całą społeczność przez pryzmat ostatnich dni, jednocześnie pomijasz kontekst całej sytuacji i wydajesz się być ślepy na ten PRLowski, gówniany wiatr który wieje w te "chorągiewki".
Polska Policja, w tych ciężkich czasach, dzięki głupocie, cynizmowi i bezczelności swoich przełożonych wraca do poziomu zaufania społecznego
@jenerau: a jakie Ty tam widzisz tłumy, ludzie siedzą/stoją/przemieszczają się po kilka osób. Przecież ja nie piszę że to co teraz się dzieje jest ok tylko o zmienności trendu na tym portalu. Rozbawił mnie ostatnio jeden wpis, ktoś napisał do policji że epidemia skończy się za miesiąc dwa ale my wam to zapamiętamy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie z miesiąc po już nikt nie będzie pamiętał a
@sqnland: No bo tam w jednym miejscu siedzą 4 osoby. Kawałek dalej stoi trójka i robi hugo wie co na telefonach. Polaka trzeba faktycznie trochę za mordę trzymać, ale jak ktoś chodzi samotnie na spacer albo umyć samochód, skraca sobie drogę rowerem przez skwer i dostaje za to mandat, to już to jest gruba przesada. Wszystko zależy od humorku policjanta, który akurat Cię zatrzymał
@jenerau: zgadzam się z tym że to co teraz widać na głównej w sprawie interwencji policji to jest grube nadużycie wolności osobistej. Ktoś napisał że wracał z paczkokatu i widząc patrol policji pomyślał czy aby nie zacząć uciekać czy schować się. To jest dramat.
@banan_termoaktywny

"widzisz różnicę między społeczeństwem obywatelskim gdzie współobywatele dbają o bezpieczeństwo swoje"


Czyli w czasie wojny na terenach pod władzą III Rzeszy Niemieckiej osoby ujawniające ukrywających się Żydów wykazywały się obywatelską postawą?

No zobacz mówisz że ja oceniam ale ciekawe jaki % policji ślepo wlepia mandaty a jaki dziala tak jak nalezy i czy może nie oceniasz działań całej policji przez pryzmat właśnie tych najbardziej skrajnych i patologicznych przypadków? Bo najłatwiej teraz
źródło: comment_15866785869INN1P1chbkU5e4tQtkF4M.jpg
@tomtom666 ale skąd ta pewność? Znasz osobiście te osoby? Może jednak mieli zasądzona kwarantannę a mimo to wyszli.
Osobiście nie znam szczegółów, dlatego nie atakuję żadnej ze stron, ale sądzę, że jednak musiały być jakieś przesłanki do wystawienia wysokiej kary.
@hekktik @zeMadafaka najlepiej mój wpis podsumowuje ten który jest nr 1 w gorących xD ponad 4k dla wpisu o typie co zgłasza sąsiadów na bagiety. Dwa tygodnie temu czytając wpisy o tym że ktoś kogoś chce #!$%@? myślałem sobie, żeby im taka pomoc bagiet za bardzo nie dała się we znaki bo czym wojujesz, od tego giniesz. No i teraz płacz bo policja daje mandaty ale jednocześnie nie przeszkadza im to #!$%@?ć
Czyli w czasie wojny na terenach pod władzą III Rzeszy Niemieckiej osoby ujawniające ukrywających się Żydów wykazywały się obywatelską postawą?


@KingRagnar: przestałem czytać. Zastanów się nad sobą i argumentacją jaką dobierasz do prowadzenia dyskusji.
Porównywanie zgłaszania przypadków łamania kwarantanny do wydawania żydów jest #!$%@? tak nietrafiony i idiotyczny, że świadczy tylko o twoim poziomie intelektualnym.
@KingRagnar: Pewne ograniczenia wydawały się rozsądne, jak np. karanie osób, które wyszły z domu podczas kwarantanny, czy spędy kilkudziesięciu osób na imprezkach. Ale, że mój ojciec wychodząc z domu na zakupy, z małżonką, zastanawia się, czy się do niego przywali policjant czy nie... To już chyba lekka przesada, nie myślisz?
@cienki137 tylko że ja nie o tym pisałem czy policja robi dobrze czy źle, tylko o hipokryzji wykopków xD po prostu Twój ojciec może bać się tak samo napotkanej policji jak kogoś typu chorągiewki o których pisałem, bo może ktoś zadzwonić na policję że Twój ojciec idze z Twoją matką do sklepu bez zachowania odostępu. Widzę że wiele osób tutaj tego nie rozumie i próbują się wymądrzać.