Wpis z mikrobloga

No i szczelil równy rok na diecie wegańskiej. Nawet nie wiem kiedy to minęło, początki były trudne, ale teraz nie wyobrażam sobie powrotu do jedzenia produktów od zwierzęcych. Przez ten rok zrzuciłem ok 25kg, samopoczucie poszło fest w górę, wyniki badań również. Polecam każdemu. Na plus również zmiana otoczenia, zainteresowania innych osób moja osoba, wyższa pozycja społeczna. Po prostu same plusy.

Macie pytania? Pytajcie!

#weganizm #wegetarianizm #dieta #wyznanie #polska #jedzenie #wygryw #niebieskiepaski #rozowepaski #ama
  • 68
@DawajDawaj: Są jakieś produkty których nadal Ci brakuje? Czy może znalazłeś zamienniki, które rekompensują Ci wszystko? I czy ogarniasz ubijanie piany z tej cholernej aquafaby, bo nigdy mi się nie udało i nie wiem czy to ściema czy to ja jestem niedorozwinięta xddd
@Boropig Nigdy nie byłem jakimś fanem mięsa czy serów itp, nabialu praktycznie nie jadłem więc nie miałem jakiś większych problemów z całkowitej rezygnacji jedyny minus to znacznie mniejszy wybór restauracji. O ile w Warszawie czy innych dużych miastach nie ma problemu o tyle w mniejszych proponują zazwyczaj tylko frytki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sam nigdy nie ubijalem, praktycznie nie jemy deserów, czy jakiś słodkich wypieków, ale wiem, że
@lukija Małe posiłki na śniadanie i obiad, kolacji nie jemy, brak przekąsek pomiędzy i chyba tyle. Nie mam jakiejś niesamowitej recepty, bo zazwyczaj jadam to na co mam ochotę tylko w małych ilościach, jedynie wykluczone są produkty zwierzęce, słodkie gazowane napoje, jasne pieczywo, ziemniaki, przekąski, słodycze no i alkohol
@BarszczykZuszkami Nie mam problemu z osobami które jedzą mięso, nikogo nie zmuszam, to nie dla ideologia tylko zdrowszy tryb życia. Robię to dla siebie, dla rodziny i tyle.

Wyższa pozycja społeczna wynika nie tyle z diety co z wydarzeń z ostatniego roku, mającej powiązania z dieta. Pozbycie się depresji, w końcu wyjście do ludzi. Sukcesy w firmie, która w życiu osobistym. Wszystko to złożyło się na najlepszy rok w moim życiu.
@DawajDawaj: Jak dla mnie miód z bio pasiek ze wsi wpada bardziej w ramy vegan niż mleko od krowy czy ser. Gdybyśmy nie zabierali miodu pszczołom nie musiałby w ogóle wylatywać z ula bo miały by jedzenie - które nie jest nich jak z krowy - tylko zostało przez nie wyprodukowane to jest kolosalna różnica. W przypadku braku latania pszczół cały ekosystem pada bez zapylania kwiatów. Znam pare osob vegan, sam
@DawajDawaj: Jak weganizm ma sie do zmiany nastawienia do zycia? Zdobyles poczucie wyzszosci, albo misji, ze nie jesz miesa? Czy po prostu zmiana diety tak na ciebie podzialala? Jak wyglada sprawa z alkoholem i suplementacja? Wsprowadziles cwiczenia po zmianie diety? Co z otoczeniem jak reagowali ludzie?