Wpis z mikrobloga

Rosjanie ogłosili kapitulację przed Arabią Saudyjską. Teraz już oficjalnie

06.03.20 - Rosja odmawia zmniejszyć wydobycie ropy o 0.3 mln baryłek w dzień i porzucają rozmowy i głosząc, że nie muszą nikogo słuchać, bo mają wielkie rezerwy budżetowe

27.03.20 - Rosjanie tłumaczą się, że to nie oni porzucili rozmowy OPEC i w sumie to zawsze chcieli się dogadać
03.04.20 - Rosja ogłasza, że w sumie, to oni są gotowi do kolejnych rozmów
08.04.20 ranek - Rosja zgadza się zmniejszyć wydobycie o 1.6 mln b/d, ale Arabia Saudyjska odmawia
08.04.20 wieczorem - Rosja zgadza się zmniejszyć wydobycie o 2 mln b/d, ale Arabia Saudyjska odmawia
09.04.20 - Rosja zgodziła się na zmniejszenie wydobycia 2.5 mln b/d - kraje OPEC oficjalnie zgodziły się z wyjątkiem Meksyku. Jeśli Meksyk nie zmieni zdania, to trzeba będzie kolejną umowę rozpisać, a tam mogą być jeszcze gorsze warunki xD

Wprawdzie zajęło im to miesiąc. Myślałem, że nowa umowa OPEC będzie po około 2 tygodniach, ale jak widać AS dopięła swego

#rosja #rosjawstajezkolan #ropa #heheszki
Aryo - Rosjanie ogłosili kapitulację przed Arabią Saudyjską. Teraz już oficjalnie

...

źródło: comment_1586496332uWzp0YDx1GaIB0PouZ8bNW.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
No to mam probelm czy cieszyc sie czy nie.
Bywalem czesto sluzbowo i w Rosji i u Saudow.
I ogolnie iwazam oba twory za wrzody kuli ziemskiej.
Ale jak juz mialbym wybrac to wolabym mieszkac u ruskich chociaz piwa mozna sie napic. Ale i tak h*[>%|nia z patatajnia
  • Odpowiedz
@funkmess: z tymi cenami baryłek dla łupow to wróżenie z fusów. Gdyby ten obrazek był prawdziwy liczba platform nie spadłaby o 200 przy obecnych cenach (co ciekawe niby wydobycie nie spadło). Nawet ich banki takie jak Morgan Stanley, GP Morgan czy Goldman Sachs podają cenę balansu 45-50$.
Wynika to z kilku czynników. Różne złoża. Mają różne ceny. Łatwiej jest nabyć gotowe złożę po firmie, która upadła (ale takich jest tylko
  • Odpowiedz
@Nuubeczek: mogą zamknąć swój rynek dla obcej ropy. Co prawda wtedy na papierze "dopłacą" ale skoro Fed na pełnych obrotach to nie problem. Wyobraźcie sobie WTI po 60$ (cła więc w sumie też wpływy do ich budżetu, ewentualnie Amerykańscy konsumenci zapłacą raz jeszcze za swoją emeryturę) ) i Ural dla reszty świata 5$.
Tylko wtedy Rosja, AS i opec podjęłyby decyzję pewnie i sprzedaży za Euro. Ropa jest jak życie.
  • Odpowiedz
Ja się kilka firm produkujących lodówki nieoficjalnie umówią co do cen, to wkracza odpowiedni organ i wali im kary za zmowę cenową.
Jak się kilka państw wydobywających ropę oficjalnie umówi co do cen, to... takie ceny będą obowiązywać na świecie.
  • Odpowiedz
@Lukasy: No i co z tymi amerykańskimi łupkami? Spadnie cena, to zmniejszą produkcję lub parę firm upadnie. Dla USA to żadne zagrożenie. W tym ich siła, że są elastyczni, a cena wydobycia wciąż spada. No i to u Arabów i Rosjan większość budżetu, to ropa, więc najbardziej odczuwają to właśnie oni

Dla Saudów i Rosjan ropa i gaz to lwia część ich budżetu. Będzie nowa zmowa OPEC - dobrze też
  • Odpowiedz
@ZawodowyMacherOdLosu: ¯\_(ツ)_/¯ miałem na myśli te większe.

Jak już pisałem wyżej. Ja jestem zwolennikiem braku zmów cenowych, bo ich wojenka to niższe ceny ropy dla reszty świata. Idealnym końcem takiej wojny byłby powrót do statusu quo, bo jednoznaczny zwycięzca też nie jest na rękę takim szarakom jak my, bo wtedy będą sobie chcieli odbić straty
  • Odpowiedz
@Aryo: nie ma czegoś takiego jak wolny rynek (patrz dodruk Fed). Tylko ci się wydaje, że jesteś zwolennikiem. Gdyby rynek działał czysto matematycznie cenę miałbyś dużo wyższą (bo ryzyko zamykania i otwierania szybów byłoby ogromne). Cena wahała by się 80-120& za baryłkę. Przy "zmowie cenowej" masz 40-50.
  • Odpowiedz