Wpis z mikrobloga

Rosjanie ogłosili kapitulację przed Arabią Saudyjską. Teraz już oficjalnie

06.03.20 - Rosja odmawia zmniejszyć wydobycie ropy o 0.3 mln baryłek w dzień i porzucają rozmowy i głosząc, że nie muszą nikogo słuchać, bo mają wielkie rezerwy budżetowe

27.03.20 - Rosjanie tłumaczą się, że to nie oni porzucili rozmowy OPEC i w sumie to zawsze chcieli się dogadać
03.04.20 - Rosja ogłasza, że w sumie, to oni są gotowi do kolejnych rozmów
08.04.20 ranek - Rosja zgadza się zmniejszyć wydobycie o 1.6 mln b/d, ale Arabia Saudyjska odmawia
08.04.20 wieczorem - Rosja zgadza się zmniejszyć wydobycie o 2 mln b/d, ale Arabia Saudyjska odmawia
09.04.20 - Rosja zgodziła się na zmniejszenie wydobycia 2.5 mln b/d - kraje OPEC oficjalnie zgodziły się z wyjątkiem Meksyku. Jeśli Meksyk nie zmieni zdania, to trzeba będzie kolejną umowę rozpisać, a tam mogą być jeszcze gorsze warunki xD

Wprawdzie zajęło im to miesiąc. Myślałem, że nowa umowa OPEC będzie po około 2 tygodniach, ale jak widać AS dopięła swego

#rosja #rosjawstajezkolan #ropa #heheszki
Aryo - Rosjanie ogłosili kapitulację przed Arabią Saudyjską. Teraz już oficjalnie

...

źródło: comment_1586496332uWzp0YDx1GaIB0PouZ8bNW.jpg

Pobierz
  • 118
@Aryo: Na finanz.ru piszą że Rosja i Arabia Saudyjska ograniczą produkcję do 8,5 mln baryłek dziennie każdy.

Rosja przez cały czas produkowała 11,2 mln baryłek ropy dziennie, zatem redukcja wyniesie 2,7 mln.
Arabia Saudyjska co prawda zwiększyła wolumen wydobycia do 12,3 mln. Jednak w marcu (przed tą całą aferą) ich produkcja wynosiła 9,8 mln. Czyli realnie zmniejszyli swoje wydobycie o 1,3 mln baryłek ropy dziennie.
@funkmess: USA wydobywa ropę z łupków. Nie pamiętam dokładnie ile kosztuje wydobycie jednej baryłki, ale coś mi w głowie siedzą wartości 60-80 USD. Mniejsza o dokładną wartość. Rosjanie, żeby im się budżet nie zawalił, potrzebują ceny około 40 USD za baryłkę. No, tylko Amerykanie mają już wywalone na ceny ropy i państwo skupuje obligacje firm, wydobywających ropę, czyli przy obecnych cenach mocno dopłacają do wydobycia. Inna sprawa, że robią to dodrukiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 129
@Aryo: no jakże mi przykro, zobacz wirus co narobiłeś, wadim puzon jest przez ciebie smutny. A tak na serio - niech giną. Całe to państwo może się, jak dla mnie ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) koncertowo #!$%@?ć, zbankrutować i stracić pozycje dużego gracza. Powiem więcej - bardzo bym się z tego cieszył, silna Rosja to nie jest coś, co napawa mnie optymizmem. Zachciało się kozaczenia, a