Wpis z mikrobloga

Rosjanie ogłosili kapitulację przed Arabią Saudyjską. Teraz już oficjalnie

06.03.20 - Rosja odmawia zmniejszyć wydobycie ropy o 0.3 mln baryłek w dzień i porzucają rozmowy i głosząc, że nie muszą nikogo słuchać, bo mają wielkie rezerwy budżetowe

27.03.20 - Rosjanie tłumaczą się, że to nie oni porzucili rozmowy OPEC i w sumie to zawsze chcieli się dogadać
03.04.20 - Rosja ogłasza, że w sumie, to oni są gotowi do kolejnych rozmów
08.04.20 ranek - Rosja zgadza się zmniejszyć wydobycie o 1.6 mln b/d, ale Arabia Saudyjska odmawia
08.04.20 wieczorem - Rosja zgadza się zmniejszyć wydobycie o 2 mln b/d, ale Arabia Saudyjska odmawia
09.04.20 - Rosja zgodziła się na zmniejszenie wydobycia 2.5 mln b/d - kraje OPEC oficjalnie zgodziły się z wyjątkiem Meksyku. Jeśli Meksyk nie zmieni zdania, to trzeba będzie kolejną umowę rozpisać, a tam mogą być jeszcze gorsze warunki xD

Wprawdzie zajęło im to miesiąc. Myślałem, że nowa umowa OPEC będzie po około 2 tygodniach, ale jak widać AS dopięła swego

#rosja #rosjawstajezkolan #ropa #heheszki
Aryo - Rosjanie ogłosili kapitulację przed Arabią Saudyjską. Teraz już oficjalnie

...

źródło: comment_1586496332uWzp0YDx1GaIB0PouZ8bNW.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
Takich tekstów i emocji to się nie spodziewałem po inwestorze giełdowym ...

Rosja, która tanią ropą udusi US? Poniosła Cię fantazja


@jusstt: Eliminacja łupków które padną przez swoje zobowiązania to w dłuższym terminie zyski dla gazpromu. Amerykańska ropa każdemu przeszkadza xD
  • Odpowiedz
Mam pytanie związane z tą sprawą, dlaczego właściwie AS od początku chciała zmniejszenia wydobycia ?

I po co Rosa zaoponowała, to wydaje się bez sensu, skoro przy mniejszym wydobyciu obie strony by zarobiły.


@zimny_ocet: Nie jestem specjalistą ale powiem, jak ja to widzę: Mamy tu klasyczny przykład zmowy cenowej i próbę wyłamania się Rosji z tego nieczystego układu. Jeśli to by się im udało, wtedy Rosja osiągałaby większe zyski, ropa
  • Odpowiedz
  • 0
I tak przy takim drastycznym spadku popytu muszą zmniejszyć, inaczej do oceanu by musieli wylewać.
  • Odpowiedz
Ale im ładnie dowalili. Powinni się nie zgadzać jeszcze z pół roku, żeby Putin zaczął jeść gówno spod siebie.
  • Odpowiedz
I tak trzeba z kacapami rozmawiać. Z buta w ryj i na twardo, bo inaczej nie rozumieją. Mają w sobie tyle genów mongolskich (od ciągłego gwałcenia przez hordy), że język siły to jedyny jaki rozumieją.
  • Odpowiedz
@Aryo: ale trzeba zauważ że przez ten miesiąc sytuacja diametralnie się zmieniła
Kryzys w związku z wirusem ograniczył zapotrzebowanie na ropę
Do tego dodam ze nie powinniśmy się cieszyć ze zbyt niskich cen ropy bo to spowoduje zamknięcie wielu pól naftowych którym po prostu nie bd się to opłacać, a więc w przyszłości mogą nastąpić nagłe podwyżki (kiedy już gospodarka ruszy)
Dlatego uważam że ropa poniżej 35$ to zła wiadomość
  • Odpowiedz
Ma gigantyczne zobowiązania wobec największych ryb w Rosji, którzy utopili w gazpromie miliardy dolarów.


@Nuubeczek: Gazprom se swoją dywidendą daje zarobić każdemu akcjonariuszowi porządną kwotę. Przecież ta spółka jest śmiesznie tania. Raczej nikt kto tam "utopił" miliardy raczej zły nie chodzi.

#!$%@? Amerykańskich Łupków to #!$%@? krajów które próbują się odniezależnić od ropy i gazu z Rosji jak np. Polski. Ci oligarchowie są w stanie mieć jeden chudszy rok w
  • Odpowiedz