Wpis z mikrobloga

Dziś po 17 zamierzam jechać do różowego ok 40 km i teraz w razie zatrzymania co najlepiej robić/mówić żeby się wyłgać z mandatu/grzywny
pomysły
-jade do różowego, ryzykowne (ostrożnie!)
-jade do domu rodzinnego bo w sumie po drodze
-jade do klienta (działalność here)
-jade załatwić sprawy związane z prowadzeniem działalności
więcej sensowych nie mam, o powodzeniu akcji odwiedź różowego bd informował
a teraz biorę po jednej obywatelskim nieposłuszeństwie i słucham państwa
#koronawirus #policja #prawo
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wellback ukradli ci gps i niewiesz jak wrucić do domu a wyszedłeś z domu bo trzeba było jechać do klienta coś tam u niego zrobić (duzo słów z branży it)
  • Odpowiedz
@wellback najgorzej, że te chujki naprawdę sprawdzają. Brat jechał do pracy o 5 rano, to go zatrzymali, powiedzial, że do pracy jedzie to jeszcze musiał to jakoś udowodnić, bo miasto gdzie pracuje jest 60 km dalej. Pokazał identyfikator i pojechał. Co za czasy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wellback: Ja sobie kupiłem taką ładną papierową torbę w Lidlu za 70 groszy, wsadziłem tam 3x pulpety w słoiku, jakąś czekoladę, butelkę wody mineralnej i opakowanie ryżu i tak sobie z tym jeżdżę od 2 tygodnii.

Jak się ktoś p----------i to będę dość wiarygodny, że z zakupów wracam. Poletzam.
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu: @losmarineros: nie chodzi o to czy go zatrzymają (bo prawdopodobnie nie) tylko JEŻELI by zatrzymali to musi od razu składnie i szybko wiedzieć co im powiedzieć a nie plątać się w zeznaniach czy powiedzieć, że jedzie odwiedzić różowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wellback: Powiedzieć, że specustawa nie daje im uprawnień do pytania o cel podróży, więc nie mają prawa o to pytać i jeśli nie łamiesz przepisów prawa o ruchu drogowym, to mają Cię puścić.
  • Odpowiedz