Wpis z mikrobloga

Nie wierzę zupełnie w tą politykę solidaryzmu społecznego propagowaną przez #pis Uważam, że Unia Europejska powinna zostać zreformowana ku większemu federalizmowi, a państwa takie jak Polska powinny być trzymane za ryj, bo inaczej do władzy wciąż dochodzić będą jakieś patologiczne karakańskie pseudodyktatury stojące w sprzeczności z jakąkolwiek współpracą międzynarodową. Związki państwa z kościołem powinny zostać zlikwidowane, a kościół opodatkowany. Służba zdrowia powinna być priorytetem w całej Unii i powinna być zarządzana odgórnie. Doświadczenia płynące z obecnej sytuacji pokazują, jak ważne jest finansowanie nauki i technologii, podczas gdy polski katolicki socjalizm woli dotować upolitycznioną telewizję absurdalnymi kwotami pochodzącymi z deficytu.

Przeraża mnie jak wielu jest jeszcze pisowskich troli w internecie, potrafiących bronić tej upośledzonej neosanacyjnej kupy gówna i kartonu, nie mającej żadnego szacunku do własnych obywateli. Przeraża mnie także, że mimo tylu wieków powtarzania tych samych błędów, Polacy żyją matką boską i gloryfikowaniem swojej nieudanej historii.

#neuropa #4konserwy #koronawirus
  • 56
Służba zdrowia powinna być priorytetem w całej Unii i powinna być zarządzana odgórnie.


@AnonimoweMirkoKazania: a w życiu, żeby świetnie zorganizowana skandynawska, holenderska czy niemiecka służba zdrowia była ciągnięta w dół przez kraje w których dyrektorami szpitali zostaje się po znajomości a szpitale są chronicznie dofinansowane?

Służba zdrowia jest zbyt skomplikowana żeby nią zarządzać na tak wysokim poziomie, nawet w USA i Kanadzie jest w gestii Stanów i Prowincji, ciężko żeby nagle
@chianski: Chyba sobie jaja robisz, Chiny od Deng Xiaopinga „kto nie pracuje ten nie je” (dopiero lat pare temu wprowadzili system emerytalny) kontra Europa ze swoją walka o żeńskie końcówki i inżynierami z czarnego lądu. Bogactwo społeczeństwa mierzysz w ilości fryzjerów maltańczyków na m2, a bogactwo i sile państwa jako kolektywu w produkcji, myślisz ze kto w która stronę poszedł ?
@vasco_da_gama: miałeś styczność z holenderską służbą zdrowia? Tragedia, dopóki nie umierasz to Cię nikt leczyć nie będzie. Do tego w przeliczeniu na mieszkańca jest bardzo droga. Jedyne co pozwala jej działać to ogromne pieniądze w nią ładowane i awersja Holendrów to korzystania z niej (jak nie umierasz to nie idziesz do lekarza, bo nie ma sensu).
Ta służba zdrowia jest jednym z głównych powód z jakich myślę o opuszczeniu tego kraju.
miałeś styczność z holenderską służbą zdrowia?


@sroka22: miałem, byłem zachwycony. Dali od ręki terapie za 45.000 eur (wiem bo dostałem fakturę, 45.000, te betalen 420 za eigen risico. W czasach w których w Polsce mówiono o niej "panie te rzeczy to może na zachodzie się robi, w Polsce może za 10 lat". I to nie kwestia tylko biedackiej Polski, mieszkałem potem w Kanadzie i z ciekawości zapytałem jakby to wyglądało tam.
Do tego w przeliczeniu na mieszkańca jest bardzo droga.


@sroka22: a tu dodam że masz za co płacisz, dostęp do światowej klasy sprzętu i nowoczesnych leków musi kosztować. I nie jest wcale tak idiotycznie droga: ~10% PKB, powiedziałbym że to pierwszoświatowa norma.
@sroka22: w sumie tak pogooglałem i widzę post który wyjaśnia ten dysonans poznawczy: https://qr.ae/pNr17B

w skrócie są świetni w eksperymentalnych terapiach i poważnej opiece szpitalnej ale system podstawowej opieki zdrowotnej jest zaprojektowany tak żeby nikogo nie leczyć więc ciężko się do tej świetniej opieki dostać.

No ale aż tak mi to nie przeszkadza, zawsze mogę pojechać do Polski i zrobić sobie badania prywatnie przynajmniej jest tanio. Lepsze to niż służba zdrowia
@vasco_da_gama: stolica to Haga tak naprawdę, nie Amsterdam. Tylko ludzie często lądują w szpitalu jak już jest za późno bo rodzinny ma Cię e dupie.

@vasco_da_gama: tylko, ze ten dostęp jest słaby. Musisz mieć farta, żeby Cię rodzinny wysłał do specjalisty. Ja leczyłem się za swoje w Polsce, bo lekarze tutaj leczyli mi tylko objawy i nie chcieli wysyłać do specjalistów. Gardzę holenderską służbą zdrowia.