Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest w końcu z zakazami/rekomendacjami?
Odwołaliśmy wszystkie rodzinne spędy na nadchodzące święta, ale chciałbym odwiedzić moich rodziców, którzy mieszkają 70 kilometrów ode mnie. Oni siedzą sami cały czas w domu, a ja pracuję ze swojego od 3 tygodni.
Można czy nie można?

#koronawirus
  • 8
@vontempsky: Na jakiej podstawie mogę nie przyjąć mandatu? AFAIK w Polsce mamy stan epidemii i na tej podstawie można wprowadzić ograniczenia przemieszczania się? Jak to wygląda pod strony prawnej?
@hamsefellow Fakt, dlatego mówię, weź do bagażnika jedzenie choćby #!$%@? mąkę i chleb i wrazie zatrzymania mów że jedziesz zwieść rodzica jedzenie bo oni nie dają rady sami i to jest potrzeba niezbędna !
Wykopki też ludzie.

Wkurza mnie to, że od 2 dni szukam takiej informacji i moge przeczytać tylko, że jest zalecenie (dla mnie to nie to samo co zakaz) pozostania w domu, oraz, że można dostać mandat za wychodzenie w nieuzasadnionych przypadkach. Jedno z drugim częściowo się kłóci.
ale chciałbym odwiedzić moich rodziców, którzy mieszkają 70 kilometrów ode mnie. Oni siedzą sami cały czas w domu,


@kirk42: i dlatego chcesz ich zarazić jeśli jesteś bezobjawowym nosicielem? Nie narażaj ich i zostań w domu.