Wpis z mikrobloga

bo w odróżnieniu od poczty polskiej nie kradnie/nie gubi paczek.


@GaiusBaltar: Według UOKiKu żaden z operatorów działających na polskim rynku nie wyróżnia się pod tym względem ani na plus ani na minus. Jedyna różnica jest taka, że jak będziesz narzekał na fanpage InPostu to dostaniesz shadowbana. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@piker: Nie mam facebooka, więc nie wiem. Różnicą jaką zaobserwowałem pod dwoma adresami, na jakie dostarczam jest to, że Paczkomaty są generalnie ok (sporadyczne opóźnienie), a z pocztą przy około połową przesyłek są problemy. A to brak awiza, a to zgubione coś, a to paczka 48 idąca przez tydzień. Może takie są realia tylko w Krakowie, ale cóż - w Krakowie odbieram 95% przesyłek.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: Ty porównujesz dwie różne usługi. Logistyka usług z odbiorem w punkcie jest o niebo prostsza, niż doręczeń do klienta. Jak porównujesz Paczkomaty to z Automatami Pocztowymi czy innymi ParcelShopami, serwis paczkowy to konkurencja dla kurierskiego.

To tak, jakbyś porównywał internet w Orange z internetem w Plusie, ale u jednego stacjonarny a u innego mobilny.
  • Odpowiedz
@piker: Porównuję swoje odczucia na temat dwóch konkurencyjnych usług. Gdyby poczta oferowała "paczkomaty", chętnie z nich bym skorzystał - ale nie oferuje (przynajmniej nie w mojej okolicy).

Tam, gdzie tylko mogę wybieram paczkomaty inPost, ale niestety wiele przesyłek zagranicznych, i korespondencja urzędowa dochodzi (albo raczej nie dochodzi) pocztą - nie mam na to żadnego wpływu, i muszę z ich "usług" chcąc niechcąc korzystać. Dodatkowo poczta polska jest dofinansowywana z moich podatków,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@murdoc: haha czyli jeszcze nie miałeś z nimi za wiele doczynienia, dopóki wszystkie paczki dochodzą to wszędzie spoko, problem zaczyna się gdy masz coś do zalatwienia.
  • Odpowiedz
@turok2016: Tylko w tym tygodniu odebrałem już trzy paczki, tylko w tym miesiącu (z paczkami narzeczonej) 7. Zero problemu. Nigdy nie miałem problemu. Korzystam już wiele, wiele miesięcy, wybieram InPost gdzie tylko mogę.
  • Odpowiedz
@styslaw: Raz mialem sytuacje ze nadałem paczkę paczkomatem, odbiorca jej nie odebrał i jakie było moje zdziwienie gdy kurier przyniósł mi zwrot, a tam zamiast rzeczy którą wysłałem były... buty zamówione z mango. Dzwonię do nich i informuje o sytuacji ale oddział miał na to całkowicie wywalone więc olałem sprawę. Dobrze że to była rzecz za kilka zlotych a nie telefon czy karta graficzna. Ale na paczkomaty nie narzekam, nigdy nie
  • Odpowiedz
@SkrajnieZdegustowany: Aż sprawdziłem, i mam to konto miesiąc dłużej od Ciebie. Moje pierwsze, które miałoby teraz około 10 lat, usunąłem jakieś 5 lat temu.

Po prostu w mojej okolicy poczta polska działa wybitnie żałośnie, i generalnie wszystko, co dostarczy więcej niż 30% paczek będzie lepsze od niej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz