Wpis z mikrobloga

@d4rkvn: 2 lata temu kupiłem dziurę w ziemi, za 5800 za metr na białołęce jak odbierałem to ten sam developer ponad 6500 już sprzedawał. Dziwi mnie że sporo osób które kupuje pierwsze mieszkanie, decyduje się na zakup tak drogich mieszkań po 11k za metr tylko dlatego że jest ono na dzielnicy X
  • Odpowiedz
  • 3
@d4rkvn jak sama nazwa wskazuje, pęknięcie bańki, ma charakter skokowy. A tutaj w ciągu 4 miesięcy o kilkanaście procent. Nie jest to żadne pęknięcie bańki
  • Odpowiedz
@kubako: narazie mówimy, jak wyglądają ceny ofertowe - a jaki jest rozjazd pomiędzy cenami transakcyjnymi tego się za szybko nie dowiemy. Zaś widoczna kampania promocyjna tylko uwidacznia, jakie są trendy i możliwości negocjacyjne.

Oczywiście branża teraz walczy wszystkimi siłami o utrzymanie cen, narazie dają więc promocyjne zniżki, darmowe komórki lokatorskie, garaże za chwilę może dorzucą kawalerke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jogurcik666: a kogo interesuja jakies klitki 2-pokojowe 40m jak zaraz w tej cenie co pokupowali janusze na bańce będzie można kupić normalne mieszkanie 120m XD WSZYSCY POWTARZAMY BAŃKA NIE PĘKA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@d4rkvn: No tak xD. Światowa pandemia wcale nie obniżyłaby ceny mieszkań. To musiała być bańka xD. Nie ma możliwości, że przyczyniło sie do tego gwałtowne tąpnięcie gospodarek wielu krajów. Gwałtowny wzrost bezrobocia i upadek wielu przedsiębiorstw i spowodowana tym panika. Przecież normalnie podczas globalnej recesji ceny mieszkań powinny dalej rosnąć. Dzban.
Jeszcze dane z ursynowa, bo pewnie wyciągnąłes dzielnice z największym spadkiem zamiast całe miasto. Wykopowi ekonomiści. Po c--j ja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MichealAngelo: aleś się napiął ;) widze po tobie że niektórzy nie ogarniają że są na portalu że śmiesznymi obrazkami a nie analizami skomplikowanych rynków i światowych gospodarek
  • Odpowiedz
decyduje się na zakup tak drogich mieszkań po 11k za metr tylko dlatego że jest ono na dzielnicy X


@skowron-line: ...bo jak ktoś lokuje tyle kasy, to nie chce mieszkać wśród patologii albo 10km od centrum?
  • Odpowiedz
@broker: @d4rkvn : Czyli tak jak myslalem, żadna pękająca bańka tylko na sprzedaż powoli idą mieszkania wzięte pod wynajem (najczęściej małe) stąd spadek średnich cen ofertowych ale patrząc na średnią cenę za m2 ceny wręcz idą do góry :)
  • Odpowiedz
@d4rkvn: Słusznie ale w takim razie jak wyjaśnisz wzrost ceny za m2? Może jednak wyprzedawane sa 4 pokojowe mieszkania o najnizszym metrazu kupowane pod studentow a reszta wartosciowych mieszkan wciaz trzyma cene?
  • Odpowiedz
Teraz zobaczylem ze ceny dotycza Ursusa... jak dla mnie koniec tematu. Jak piszesz o pękającej bańce i jako reprezentatywny przykład dajesz 4 pokojowe mieszkania na Ursusie gdy kilka postów wyżej masz screena z którego wynika że na Ursynowie ceny rosną, to o czym my mówimy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@quisquis: ale wiesz że po pierwsze ten post jest dla beki ;) po drugie nie musi wszędzie równo spadać ważne że gdzieś już zaczynają się spadki
  • Odpowiedz