Wpis z mikrobloga

@PieknyWojciech: Kredytów się unika, bo zawsze stanowią wielki dodatkowy koszt. W miarę rozsądnymi wyjątkami są chyba sytuacje, kiedy:

- zwrócą się, i zyskasz na kredycie więcej, niż kosztować Cię będą odsetki - typowe kredyty inwestycyjne
- są czymś niezbędnym do życia - kredyt na dom/mieszkanie, czy leczenie

Kredyt na ślub nie spełnia żadnego z tych warunków. Rozejdziecie się po roku, dwóch, a kredyt zostanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PieknyWojciech: podsumujmy:
- nie masz kasy (lub nie będziesz miał, na jedno wychodzi)
- jest pandemia
- wchodzimy w głęboki kryzys
- mimo powyższego chcesz się zadłużyć
Serio trzeba tu jeszcze coś tłumaczyć? Wiesz, że połowa gości odmówi, bo nie będą chcieli być wśród ludzi albo nie będzie ich stać na prezent? Miej trochę rozumu i weź sam ślub. Wesele można wyprawić jak was będzie na to rzeczywiście stać.
Poza tym
@apee: #!$%@? podsumowanie bo nic o mnie nie wiesz a twierdzisz, że nie mam kasy
Pytanie było o ewentualną szybkość otrzymania pieniędzy a nie o to czy to dobra decyzja.
Stać nas nie będzie nigdy więc jeśli będzie możliwość to weźmiemy ten kredyt, zorganizujemy wesele i spłacimy za parę miesięcy. Ja tu nie widzę żadnego problemu.
@PieknyWojciech LOL. Samochodu używasz m.in. do dojezezania do pracy, zaspokajania podstawowych potrzeb typu nie wiem, zakupy. Samochód oznacza mobilność. Oznacza, że stajesz się niezależny transportów. Oznacza, że tracisz mniej czasu na przemieszczanie się, ktory możesz spożytkować na coś bardziej kreatywnego. Możesz wybrać pracę, która znajduje się dalej od miejsca zamieszkania.

Wesele na kredyt to postsarmacka mentalność szlachty gołoty. Z wesela zostają zdjęcia i wywołanie wątpliwego wrażenia na ciotce z Pierdziszewa pieniędzmi, których
@avvar: #!$%@?
Kupiłem samochód za gotówkę niedawno bo nie miałem czasu bawić się w leasingi/kredyty za to (ewentualne) wesele (jeśli nie zdążę dozbierać) planowałem zorganizować już z pomocą kredytu. I to jest złe podejście.
Ale jakbym samochód wziął w kredyt a ślub zorganizował w całości za gotówkę to już wszystko ok, aha ( ͡° ͜ʖ ͡°)