Wpis z mikrobloga

W RMF wlasnie powiedzieli ,ze 81% popiera zakazy narzucone przez rzad.

Trzymajcie sie w tej Polsce.

#koronawirus
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ksetlak niekoniecznie. Od kilku lat biorę udział w ogólnopolskich zawodach w dogtekkingu, które odbywają się właśnie na terenie leśnym. Mimo że w jednym czasie w jednym lesie potrafi być parę setek ludzi z psami to jakoś tłoczno nigdy nie było (ba czasem znaleźć kogokolwiek było ciężko, a przecież mapę mamy wspólną) także nie ma co wyolbrzymiać, w lesie miejsca starczy dla wszystkich
  • Odpowiedz
@Kafarek555: Polacy zdają obie sprawę, że oprócz rozsądnych ludzi żyją tu też tacy idioci jak ty i autor postu, dlatego potrzebujemy regulacji prawnych. Zawsze się znajdą idioci, a wykop pokazuje, że jest ich całkiem sporo. A jak nie rozumiesz dlaczego musimy reagować na epidemie, to polecam poczytać artykuły naukowe i przypadki różnych państw.
  • Odpowiedz
  • 2
@Xemioza nie masz o niczym pojęcia. Oczywiście lepiej jakby nie było zakazów, ale wtedy nic by się nie zmieniło i dzisiaj by były pełne galerie.. A Ty bys pewnie pierwszy poleciał, a pozniej na spacer, pograć w kręgle i do maca. Według Ciebie nikogo tam nie powinno być bo przecież nie wypada, ale Ty pojdziesz. Hipokryzja lvl. hard.
Niestety jakby ludzie potrafili się zachowywać i mieli rozwagę to nie byłyby by
  • Odpowiedz
@h4ch1: ale nie zdajesz sobie sprawy, że przez to, że Ty teraz spotykasz więcej ludzi, zostały rozładowane godziny szczytu. Ja też przed kryzysem chodziłem do biedry 21 i byłem jedyny, klientem. Teraz to niemożliwe, bo nie ma tłumów w sklepie jednocześnie w godzinach szczytu, tylko rozkładają się na cały dzień. Więc może tobie się pogorszyło, ale statystycznie miej ludzi się spotyka.
  • Odpowiedz
@Xemioza Zakazy zakazami, ale niech chociaż je wprowadzają legalnie, tak jak przewidziano w konstytucji a nie wprowadzają pisane na kolanie niekonstytucyjne zarządzenia premiera na postawie pisanej na kolanie niekonstytucyjnej ustawy
  • Odpowiedz
@Kafarek555: też tak myślałam, ale zobaczyłam jak ludzie się zachowują w kolejkach w galerii i zmieniłam zdanie, jednak oni takich zakazów i wojska na ulicy potrzebują
  • Odpowiedz
@Kafarek555: ale k---a tu pewnie chodzi o zakaz wychodzenia, zamknięcie szkół XD to dobre decyzje, a wy p---------e.


@Ka4az: Sam p--------z. Zamknięcie szkół, limity wejść do sklepów są OK (pomijając sklepy wielkopowierzchniowe typu Makro, ale one się już szybko dostosowały instalując atrapy kas xD). Ale zakaz wychodzenia, zamykanie parków i lasów, zakaz działalności wypożyczalni rowerów miejskich jest debilizmem do kwadratu - bo nie poprawia ani o ułamek promila
  • Odpowiedz
  • 0
@Alt- skąd ten pomysł, że to się równomiernie rozładuje? Moja praca pozwala mi na wyjście w ciągu dnia na ok 1,5h, jedyny warunek to nie mogę z tego powodu nie być na zaplanowanym meetingu (Skype). Wcześniej takie okienko wykorzystywałam właśnie na zakupy, plus dla mnie ze mniej ludzi (nie każdy tak może) , plus dla innych że w ten sposób pomniejszałam ilość klientów w godzinach szczytu. Teraz przez kolejki nie mogę
  • Odpowiedz
@HalBregg: W Danii ludzie również popierają zakazy, kwarantannę i pilnują jej przestrzegania. Nie ma mowy o takiej krytyce jak w PL. Fakt że tu wojska na ulicy nie ma. Też homo sovieticusy?


@Walenciakowa: bzdura. W Danii nikt nie wymyślił idiotyzmu w postaci zakazu wychodzenia z domu. A rząd już planuje poluzowanie zasad...
  • Odpowiedz
@vovo: spoko niech sobie będą zakazy, ale wprowadzanie prawomocnie a nie wbrew prawu...


@MatPL1122: Nie, niech nie będą. Tzn. niech będą regulacje, które NAPRAWDĘ pomagają w zapobieganiu rozprzestrzeniania zarazy - i mam gdzieś to, czy jest stan wyjątkowy czy nie. Zakaz wchodzenia do lasów nie stanie się sensowny po wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Równocześnie nikt nie polemizuje np. z zakazem wchodzenia do lasów, gdy jest skrajna susza i zagrożenie
  • Odpowiedz
@h4ch1: ja byłem na osiedlu ostatnio w biedronce, to kolejka o 12 była większa niż o 16. Wydaje mi się, że przynajmniej w mojej biedronce klienci rozłożyli się na cały dzień. Przydałoby się, żeby wydłużyć dodatkowo czas pracy sklepu, bo teraz skrócili. Ponadto zrobić limit, że minimalnie trzeba wydać chociaż 40 zł, żeby ludzie tak często nie chodzili. 40 zł to bardzo mało i mam wrażenie, że nawet biedni ludzie
  • Odpowiedz