Wpis z mikrobloga

W RMF wlasnie powiedzieli ,ze 81% popiera zakazy narzucone przez rzad.

Trzymajcie sie w tej Polsce.

#koronawirus
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ka4az: Skąd wziales info o Norwegii? Tutaj od wielkanocy zaczynają wszystko anulować, najpierw szkoły i urzędy otwierają, później przedszkola i uczelnie.
  • Odpowiedz
@Ka4az: Zaczęli zamykać i już otwierają, bo doszli do wniosku, że grupa ryzyka jest mała i nie ma sensu terroryzować całości. Starzy siedzą w domach, w sklepach i wszędzie z resztą masz ogólnodostępne rękawiczki/żele na wejściach.

Młodsi i ludzie w średnim wieku normalnie spacerują/biegają. Nikt za to nie kara.

Starzy myślą samodzielnie i tego sami się pilnują.
  • Odpowiedz
  • 5
@Xemioza to chyba moi znajomi sa w tych 20%. Wszyscy popieraja #zostanwdomu i dbanie o higiene (maski, rekawiczki tip), ale nikt nie popiera durnych zakazow w przemieszczaniu sie i zakazu wjazdu do lasu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Xemioza #!$%@? jak sobie wyobrażasz aktualnie życie bez tych zakazo2 i co byś zrobił żeby służba zdrowia nie upadła jak we Włoszech?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kaker: O boze

Czyli zeby do ciebie dotarlo ze masz nie spotykac innych osob i siedziec na dupie w domu ktos cie musi przechlostac i nalozyc mandat?
W UK w miare normalnie, Szwecja, Norwegia chyba tez. Da sie ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Xemioza Nie ja jestem w stanie siedzieć w domu bez zakazów ale inni muszą mieć tego bata przy dupie i naczej zrobią #!$%@? i gnój to że my się potrafimy zachować to nie znaczy że inni potrafią
  • Odpowiedz
  • 7
@Kaker jest duża szansa, że upadnie właśnie dzieki tym zakazom. Teraz przez te kolejki przed sklepem mam raz w tygodniu tyle kontaktu z obcymi ludźmi, co nie miałam nawet przed epidemia przez cały tydzień :O wcześniej na mojej spacerowej ścieżce z psami nie spotkałam żywej duszy (chodzimy od kilku lat w te same miejsca) teraz jak są zamknięte parki i lasy to ludziom na spacery zostało mało miejsca - więc na
  • Odpowiedz
  • 0
@Kaker co z tego jak stoję tak kilka godzin, a ludzie się wiercą, bo ciężko tak długo wystać - wcześniej zakupy z dojazdem i powrotem że sklepu zajmowały max godzinę (zakupy na tydzień) teraz kilka razy tyle, ludzie w sklepie trzymali ładnie odstęp, teraz nawet jak ktoś jest za blisko to nie odejdę bo stracę miejsce w kolejce ¯_(ツ)/¯ a na spacer wychodzę właśnie pod blok, mamy taką trasę blisko,
  • Odpowiedz
pojscie do lasy czy parku gdzie nie spotkasz zywej duszy, zakazac


@Xemioza: Nie spotkasz żywej duszy normalnie, gdy większość jest w pracy. Nie spotkasz jej, gdy wszyscy siedzą w domu. Ale jak się pogoda poprawi, a spacerów po lesie się nie zakaże, to w lesie nie będzie się można opędzić od pajaców, którzy myśleli, że będą tam sami.
  • Odpowiedz