Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#!$%@? mnie i moją różową z roboty. Oboje pracowaliśmy w branży turystycznej.
Mamy 4600zł kosztów stałych, oszczędności na jakieś 4 miesiące. Ciekawie się zapowiada...
Teraz co chwile się kłócimy, bo różowa nie odłożyła ani #!$%@? grosza - mimo że zarabiała 6500, a ja tylko 4000. Gdyby nie ja to byśmy chyba musieli sprzedać auto i mieszkanie, bo nie mielibyśmy za co żyć.

#zalesie #pracbaza #koronawirus #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 161
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I takie wpisy budują mnie na duchu. Ja nie mam nikogo na utrzymaniu, żadnych kredytów i innych gówien a jakaś tam kupka pieniędzy leży. Jakby mnie #!$%@? teraz z roboty to tylko bym się śmiał i z przyjemnoscią leżał do góry kołami xD


@zly_wuj: Mam podobnie. Jakbym się uparł to i 10 lat mogę funkcjonować bez roboty
  • Odpowiedz
@Bellie dokładnie na to idzie kasa paznokcie, abonamenty w amazon, Spotify, Netflix, ciuchy, niepotrzebne pierdoły zamawiane na Amazon, jedzenie na mieście codzienne, wakacje parę razy w roku, robienie zakupów w markecie nie patrzenie na ceny. Przerabiałem to. Tragedia.
  • Odpowiedz
@onelovee: no ja również posiadam podobnych znajomych - i nie zazdroszczę im. Jedna koleżanka #!$%@? całą pensję na szmaty - a i tak cały czas korzysta dodatkowo z kart kredytowych xD Jak ktoś jest nieodpowiedzialny finansowo to prędzej czy później płaci za to karę. I ten czas właśnie nadszedł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jakim cudem ona zarabiała więcej i nic nie oszczędziła.?? Mieszkając razem nie decydujecie o wspólnych wydatkach, oszczędnościach ogólnie finansach? Nie wiedziałeś wcześniej o tym że nie odkłada albo wiedziałeś ale miałeś to w dupie a teraz jak jest kiepsko to nagle się obudziłeś ? XD
  • Odpowiedz
OstryGóral: @PustaKochanka Prawie jak z moją byłą - wydawałem na ~nią~ nas 3-4k miesięcznie. Teraz byłoby mnie stać bo programista22k ale kilka lat temu zostawało mi 500zł po wszystkich opłatach :) AirBnb, booking, Madera, plany na wakacje w Australii, Nowy Amsterdam czy tam wyspy kanaryjskie, kolacje za 700 z winem za 200zl. Klimat był zajebisty, seks jeszcze lepszy :) Do życia jednak babka 0 ogarnięcia - pochodziła z dobrego domu
  • Odpowiedz
@cluer: Normalnie XD Stać mnie na wszystko co chce, tylko zaznaczam że nie jem fastfoodów ani słodyczy, dostaje bon na paliwo z firmy, mięso kupuje po znajomości z firmy która je przetwarza wiec uwierz mi że jak się chce to można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maikeleleq: żarcie. OK
a rachunki? Mieszkasz u mamy i nie dokładasz sie do czynszu? Internet, telefon, kablówka, prąd? wszystko za free?

Ja mam np. 500zł samego czynszu.
Paliwa nie liczę :) kiedyś to pełen bak za 270zł starczał na 3 tygodnie. teraz staniało
telefon 25zł, internet +
  • Odpowiedz
@cluer: Wynajmuje pokój, czynsz na ciepło to 800zl z internetem itp (tak, razem z prądem i gazem) telefon 30zl, netflix + spotify 35zl, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne 100zł i to chyba wszystkie moje koszty miesięczne
  • Odpowiedz
siedzę teraz, hanspol zamknięty conajmniej do maja, ale płaci, zaangażowałam się w branżę mojego faceta (ma własną firmę) i przy szeroko pojętym e-commerce sobie dorabiam. Od marca żyję wyłącznie z tego, co zarobię przez jego firmę, wypłaty od hansa nieruszone leżą, to złoty czas na tę branżę. Po chwilowym zastoju i niepewności w połowie marca ludzie w internetach jest w opór siana

podatki są ujęte w fakturach, ja wykonuję zlecenie, biorę netto
  • Odpowiedz
@bartez_94: Dokładnie. Przeczytałem tutaj niektóre komentarze i aż mi się włos na głowie zjeżył widząc jak ludzie są oderwani od rzeczywistości. Czy serio niektórzy sądzą, że da się przeżyć za 1,5-2k zł na miesiąc wynajmując samemu mieszkanie??

Minimalne koszty wynajmu kawalerki w Polsce która nie jest zagrzybioną ruderą z lat 50, albo klitką 15m/2 w większym mieście zaczynają się od 2500zł z wliczonym w to czynszem, ale bez innych opłat.
  • Odpowiedz