Wpis z mikrobloga

@Jasiu780: póki nie masz wprowadzenia stanu wyjątkowego to swobody obywatelskie w tym zakresie nie mogą być ograniczone. jednakże jak sie pan policjant uprze to mandat Ci moze wystawic i pozniej Twoja kwestia czy chce Ci sie uzerac z wnioskiem kierowanym do sadu.
@Jasiu780: zależy od nadleśnictwa, w tych gdzie jest zakaz nie możesz, w pozostałych możesz (ale jest to np utrudnione jak w nadleśniectwie chojnów gdzie nieczynne są parkingi, wiaty etc)
@Jasiu780: ZAKAZ KORZYSTANIA Z PARKÓW, PLAŻ, BULWARÓW, PROMENAD I ROWERÓW MIEJSKICH
Ograniczenie dotyczy: przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Zakaz obejmuje również plaże.

Nie będzie można także korzystać z rowerów miejskich.
@Jasiu780: chodź w góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://youtu.be/6j4_iNhgdXk

A poważnie, z tego co słyszę, to lasy, plaże pozamykane. W okolicznym parku dzisiaj spacerował patrol policji w towarzystwie żandarmerii wojskowej. Jeżeli las gdzieś na odludziu, to pewnie nic się nie stanie, ale nie wiadomo co na kolejnej konferencji ogłoszą.
@Jasiu780: kary z sanepidu są za złamanie kwarantanny, tzn. kiedy jesteś na liście, że powinieneś bezwzględnie siedzieć w domu. Za złamanie zakazu wejścia do parku, lasu dostajesz mandat.
@Jasiu780: powiem szczerze, że ja sama już się gubię, bo teraz okazuje się, że policjant może mnie zatrzymać na ulicy i np. będę musiała się tłumaczyć z planowanych zakupów, a pan mundurowy oceni, czy są zasadne. Ja bym las narazie odpuściła.
@Jasiu780: na takiej że jest to decyzja ALP i oni mają takie prawo od zawsze, co jest wykorzystywane np. podczas wycinki
@justypl: co wy, mniej inteligentna część społeczeństwa macie z tym faq? te artykuły i grafiki są po to żebyście nawet wy zrozumieli przynajmniej niektóre treści rozporządzenia