Wpis z mikrobloga

@Fucktyczniee: ta, jeśli w umowie nie było nic o postojowym masz #!$%@?

Jeżeli osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych (np. zlecenie) nie będą świadczyły pracy, nie przysługuje im wynagrodzenie. Muszą one otrzymać wypłatę za okres, który już przepracowały. Za czas zamknięcia przedsiębiorstwa brak jest podstaw prawnych do wypłaty wynagrodzenia – mówi Katarzyna Siemienkiewicz, ekspertka ds. prawa pracy z organizacji Pracodawcy PR. – Konstrukcja prawna umów cywilnoprawnych nie przewiduje takich rozwiązań jak
@NickciN ale we wniosku muszę wpisac moje wynagrodzenie z poprzedniego miesiąca - czyli to gorsze od normy i podać normę wynagrodzenia, którego oficjalnie nie mam. Bo pracuje w miesiącu 130-150 godzin, różnie, a w tym mam tylko 105 ze względu na przestój
We wniosku składanym w kwietniu (przez zleceniodawcę, a nie Ciebie) wpiszesz swoje przychody z lutego 2020 r. Vide art. 15zq ust. 5 ustawy. Jeśli są mniejsze od 15k, ale większe niż 1300 zł brutto to dostaniesz 2080 zł postojowego. Jak są mniejsze niż 1300 zł brutto to dostaniesz tyle ile zarobiłeś w lutym. Nie wiem po co Ci wyliczanie wynagrodzenia z umowy zlecenia przy godzinowej stawce. Przecież wiesz ile zarobiłeś za luty.