Wpis z mikrobloga

@piastun: Ale co znaczy zatail? Pacjenta nalezy traktowac jak debila. Trzeba go pytac o "istotne informacje", jeśli skłamał, to nalezy wyciagnąc konsenwencje. On nie wie, co jest istotne,a co nie. Od tego są lekarze właśnie
  • Odpowiedz
ja wiem, że brakuje/nie brakuje* wszystkiego, ale czy to nie etap, żeby wszystkich pacjentów traktować jako potencjalnie zakażonych?


@krytyk__wartosciujacy: No u mnie w Szpitalu właśnie to od wczoraj wprowadzili, u każdego nowego pacjenta będą brać wymaz. Szkoda tylko, że po fakcie, jak stwierdzono w jeden dzień koronkę u ratownika, pielęgniarki i pacjenta, który miał operację na chirurgi...
  • Odpowiedz
maska z zaworami średnio chroni przed zarażaniem innych bo chyba że masz je zaklejone


@Emble: tak, ale ilość kropli które się wydostają i tak spada - bo część nie wyleci przez zaworek tylko rozbije się o materiał maski
czyli zgodne z zasadą lepsze coś niż nic
  • Odpowiedz
bo pacjent zataił przed nami istotne informacje.


@Korba112: powinniście przed spotkaniem cytować art 165 kk - IMHO przepis pasuje i działanie nie musi być umyślne. Pytanie czy prokuratura się weźmie za stawianie zarzutów takim osobom
  • Odpowiedz
  • 1
@megawatt to fakt, dobrze to widać na filmach które pokazują rozchodzenie się powietrza podczas oddychania. Antysmogowe maski mają ten plus że zaworki można skierować w dowolnym kierunku, np za siebie żeby nie dmuchać na osobę z którą się rozmawia.

@ruok zaworki w maskach antysmogowych czy bhp otwierają się przy każdym wydechu, a zamykają przy wdechu. Ma to za zadanie ułatwić odprowadzenie wilgoci z wydychanego powietrza. Niestety w przypadku epidemii chronią tylko osobę
  • Odpowiedz
@BSn9jBwxuhBXN: proste pytania:
1) czy był w ciągu 2 ostatnich tygodni za granicą
2) czy przebywał w ciągu 2 ostatnich tygodni z zarażoną osobą
3) czy ma/miał gorączkę/kaszel ale to jest nie do udowodnienia
jeżeli 1 lub 2 jest udowodnione, że kłamał to wiadomo co.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Korba112: kuźwa, wszystkich zatajających bym pałował, aż miło. Może by tego wirusa z nich wybiło. #!$%@?, trzeba nie mieć wyobraźni. Po co taki chwast żyje...
  • Odpowiedz