Wpis z mikrobloga

Jak wygląda różnica między państwem z dykty, a normalnym państwie? Mój znajomy, który prowadzi w Niemczech firmę budowlaną, jak tylko wybuchła epidemia, a rząd niemiecki natychmiast uruchomił programy i mld euro, złożył wniosek elektroniczny, gdzie podał tylko NIP firmy, a po 40 minutach miał decyzję o zwolnieniu ze wszelkich podatków itp.

Tak wygląda właśnie ten zgniły zachód, opanowany przez muslimów, gdzie ludzie boją się chodzić po ulicach, a wszystkie pieniądze ida na socjal dla imigrantów.

O sytuacji polskich przedsiębiorców i ich problemach z samym zalogowaniem się do ZUS PUE, a o nieczytelnych i niejasnych przepisach, zmieniających się co 10 minut, o których pojęcia nie mają nawet osoby w urzędach to już nie muszę pisać, bo przeczytacie o tym na wykopie.

#gorzkiezale #koronawirus #gospodarka #niemcy #bekazpisu
  • 127
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: no, no, fajnie, a teraz wyjdz w nocy po dowolnej zachodnioeuropejskiej stolicy, a potem po warszawie, to zrozumiesz czemu jednak lepiej zyc tutaj
@RubinWwa: wszędzie można dostać w mordę, ale w polsce prawo chroni #!$%@?ów i złodziei, więc jak będziesz leżał połamany w szpitalu to prokurator przy okazji Ci dorzuci jakiś paragraf że to niby była Twoja wina.

@Grandek: @misiek735: @Grandek: przecież w Polsce można zawiesić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thexDguy: a kto powiedział że ktokolwiek kiedykolwiek mi coś dał? Zgłosiłem się na studia zagraniczne bez stypendium. Zostałem wybrany w drodze konkursu i osiągnięć. Później pojawiały się propozycje pracy bo się starałem, i byłem sprawdzonym i solidnym pracownikiem oraz studentem. W chwili obecnej mam stabilną dobrze płatną pozycję. Do wszystkiego doszedłem swoją pracą a nie tym że ktoś mi coś dał, więc #!$%@?łeś się do złej osoby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thexDguy: więc jak pożyjesz trochę dłużej to zauważysz te różnice. A może i nie, skoro takie życie jakie masz teraz Ci odpowiada.

Mi nie odpowiadało życie w kraju gdzie drogi są wiecznie #!$%@?, prawo wspiera patologię, transport publiczny działa jak chce, a służba zdrowia to jakiś żart.