Wpis z mikrobloga

Liczby Tesli z Q1. Ogólnie bardzo dobrze. Akcje Tesli na aftermarkecie już zrobiły 17% (szkoda, że w ciągu dnia zrobiły wcześniej -5%). Myślę, że jutro jeszcze siłą rozpędu pójdzie trochę do góry. I myślę, że to będą ostatnie dobre newsy z branży automotive na następne pół roku...

#tesla #gielda #januszebiznesu
anonimowy_programista - Liczby Tesli z Q1. Ogólnie bardzo dobrze. Akcje Tesli na afte...

źródło: comment_1585866099TofWml3KsvLPzyz23O2eYO.jpg

Pobierz
  • 16
@anonimowy_programista: I jaki plan na najbliższe miesiące? Planujesz kupować więcej, dostosowywać się do tego co będzie się działo, czy trzymać się swoich założeń? Ja zastanawiam się czy w kolejnych tygodniach będziemy obserwować duże spadki, czy na tyle optymistyczne to wiadomości, że cena ustabilizuje się na jako takim poziomie.
@Czahor: zakładając swój plan na początku roku 2019 nie zakładałem globalnego kryzysu, który dotknie wszystkie branże, a jednocześnie przyczyni się do bankructwa kilku innych dużych graczy z branży automotive.

Sytuacja się zmieniła i swój plan postanowiłem dostosować do realiów. Tesla w tym momencie jests w NAJLEPSZEJ pozycji ze wszystkich producentów aut. Przewaga technologiczna Tesli tylko się powiększy, bo inne firmy teraz zamiast myśleć o nowych technologiach, będą myślały o tym jak
@anonimowy_programista: tesli może niesamowicie pomoc ta nowo otwarta fabryka w chinach. Jeżeli rzeczywiście chiny juz sa po zawirowaniach związanych z COV19, to kiedy przemysł poza chinami będzie stal, w chinach produkcja i sprzedaż poleci pełną parą.
@anonimowy_programista: Poza tym, cały czas Tesla jest odbierana, jako firma motoryzacyjna, co chyba jest błędem. Tesla to firma technologiczna produkująca samochody. Tyle ze poza tym, powerwalle, magazyny energii, instalacje fotowoltaiczne- choćby ich dachówki fotowoltaiczne mogą być przebojem światowym, a w kolejce stoi system taksówek z autonomicznymi teslami. To wszystko moim zdaniem stoi za tym, ze akcje tesli tak zwyżkują. Powodzenia życzę.Jeszcze cos, na co być może nie zwróciłeś uwagi: cybertruck jest
@blackmilk: Wg mnie przy większej ilości akcji ma to sens. Nie jak bawisz się w małe kwoty. No i miałoby to sens jak zacznie Tesla płacić dywidendy, bo od revoult nie dostaniesz nic.
ze idea fix Elona, to kolonizacja marsa


@Obruni: nie jest to co prawda oficjalna informacja, ale dużo na ten temat wskazuje. Fajnie to podsumowali w tym filmie:

Jeszcze cos, na co być może nie zwróciłeś uwagi:


BTW, jest mało rzeczy, których w internecie na temat Tesli nie przeczytałem czy nie obejrzałem :P
anonimowy_programista - > ze idea fix Elona, to kolonizacja marsa

@Obruni: nie jes...
@gonzo91: od wczoraj dalej jest 10% do góry. Czego ty oczekujesz od akcji? :D Takie ruchy są i tak bardzo rzadkie. To nie krypto, by na porządku dziennym mieć wzrosty/spadki na poziomie 30-50% ;)

Ceny w krótkim okresie mogą pójść w każdą stronę, głównie w zależności od warunków makroekonomicznych. W długim okresie jestem spokojny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: też myślę długoterminowo w sprawie Tesli i jakiś leków o przyszłość tej firmy nie mam. Byłem ciekaw po prostu, czemu po ogłoszeniu bardzo dobrego kwartału to się chociaż nie utrzyma przez jakiś czas. Ale w sumie przynajmniej dalej jest dobra okazja do zakupów.