Wpis z mikrobloga

Rozważam zakup psa. Przeglądam oferty na olx i natknąłem się na taką ofertę:
https://www.olx.pl/oferta/sliczne-szczenieta-beagle-CID103-IDE7Fpf.html#c5dbccaf05

Wiem że Stowarzyszeń i Związków jest od groma i tylko kilka jest legitnych. Chciałbym mieć psa sprawdzonego, nie z pseudo hodowli. Co sądzicie o linku powyżej?

P.S.
Może właściciele #beagle wypowiedzą się o tej rasie, na co uważać, obciążenia, choroby, utrzymanie?

Decyzja poważna, nie jest to chwila uniesienia, tylko decyzja na kilkanaście lat, bo nie wyobrażam sobie aby oddać zwierzaka, którego się wybrało.

#kiciochpyta #psy #pytanie
  • 36
  • Odpowiedz
i tylko kilka jest legitnych


@OptiFinance: tylko ZK jest legitny. Nie jest bezbłędny, ale przynajmniej mają jakieś jasno określone zasady.
Sama hodowla z ZK to za mało, zrób rozeznanie wśród hodowli, nie bierz psa z pierwszego lepszego miotu, zdobądź jakieś kontakty, rozmawiaj z różnymi hodowcami, z właścicielami. Samodzielny wybór hodowli to, cóż, zazwyczaj ryzyko.
  • Odpowiedz
Stowarzyszeń i Związków jest od groma i tylko kilka jest legitnych


@OptiFinance: jest tylko JEDNO - Związek Kynologiczny. Reszta to śmiecie, co rekoma nie umieją zarobić, więc się psem wysługują.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: a to ogłoszenie to #!$%@?łe oszustwo, cyk i zgłoszenie.
Po pierwsze nazwa hodowli trefna, po drugie nie znajdziesz rasowego psa w tej cenie, jeśli nie jest petem lub hodowca jasno nie określi że to pies nieprzeznaczony do hodowli, po drugie sprzedaż psa poza miejscem hodowli jest nielegalna. Jeśli ktoś wprost informuje że psa dowiezie, to znaczy, że psy są trzymane w gnoju, piwnicy albo innych trefnych warunkach.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Nie no legitne ogłoszenie, a najbardziej te zdjęcia wesołych piesków iksde. Ja co prawda nie mam beagle'a "z papierami". W ogłoszeniu wszystko było cacy. Przyjeżdżając na miejsce można było się przerazić. Szczeniaki, które w miskach miały porcje rosołowe i jakieś koja w stodołach. Do tego oczywiście pchły i ogólne zaniedbanie. No nie wiem, jeśli już chce się wydawać dość duże pieniądze to warto szukać ze źródeł podanych wyżej. Jeśli chodzi
pekas - @OptiFinance: Nie no legitne ogłoszenie, a najbardziej te zdjęcia wesołych pi...

źródło: comment_15858247528bA2x8hEYOIiyv7uQhgfJR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@TypowyXD: @pekas: Z psami wychowywałem się od dziecka i wiem że beagle są ciężką rasą - nastawiam się na dyscyplinę i dużą koncentrację na zwierzaku.

@matra: Dzięki za informacje. Zerknąłem już na stronę ZKwP i listę oficjalnych hodowli. Dzisiaj wyślę zapytania w nadziei że coś się znajdzie :) Jeszcze teraz zauważyłem że sprzedawca na olx od marca...

@r__k: Przesłuchałem, przystępna wiedza, aczkolwiek nie jest jakaś szczegółowa. Mówcy bardzo
  • Odpowiedz
@OptiFinance: tam później masz dokładniejsze filmy o konkretnych problemach i mowie ciała psów, polecam :)

no i... powodzenia! Pamiętaj, że masz obowiązek wrzucania zdjęć psa na wypok!
  • Odpowiedz
@matra: @r__k: @KromkaMistrz: @pekas: Dobra, znalazłem hodowlę na stronie ZKwP. Miot z 5.02.2020. Zostały 2 suczki. Jedna 2800, druga 4000. Różnica w cenie ze względu na ocenę (łatki, postura). Ostatnie przemyślenia czy suczka czy jednak pies. Zdjęcia ofc. codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Pamiętaj, że samo ZkWP jeszcze nie oznacza, że to dobra hodowla ( ͡° ͜ʖ ͡°) pogadaj z hodowcą, jedź na miejsce ocenić warunki i samego psa. A co do płci, to chyba nie ma jakiejś dużej różnicy
  • Odpowiedz
@r__k: Hodowca ma bardzo długą historię, dokumentuje wystawy, zajmuje się tym zawodowo. Pani wypytała o warunki jakie mogę zapewnić psiakowi. Pytałem o ojca i matkę. Oboje zdrowi i nieobciążeni genetycznie, jednak ojciec jest z Warszawy, więc nie jest u hodowcy - ciężko określić charakter. Matka z kolei jest żywiołowa i aktywna. Co do określenia warunków to dzieli mnie 350km, więc ciężko ocenić :( W dodatku zostały tylko te 2 szczeniaki, a
  • Odpowiedz
@OptiFinance: to serio nic nie znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) gadałam trochę z sędziami z ZKwP - nawet egzaminy sportowe można teraz kupić, tak samo badania lekarza. Pies niby z Wrocławia, a egzaminy i lekarza ma z jakiegoś Pcimia Dolnego, no ciekawe... Niestety, to też jest biznes i zdarzają się oszuści. Już by mnie zastanowiło, że hodowca nie zna charakteru ojca - na jakiej zasadzie w takim
  • Odpowiedz
@OptiFinance: to serio nic nie znaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@r__k: tak właśnie, dokładnie tak, serio serio ¯\_(ツ)_/¯
W mojej rasie mogę Ci wymienić wieloletnie hodowle kryjące blue x blue, hodowlę typu 'ręka rękę myje', taką gdzie suka jest obciążona genetycznie padaczką, i inne kwiatki. A to słynne hodowle są..
Nie mówię, że u Ciebie będzie tak samo, po prostu są rzeczy, które naprawdę trzeba sprawdzić.
  • Odpowiedz
@pekas: nie no, nie sądziłam, że to będzie aż tak oczywiste. Skoro ma psy na chacie, to co mu za różnica zrobić zdjęcie.
  • Odpowiedz