Wpis z mikrobloga

Cześć! Dziś zapraszam Was do wypróbowania przepisu na Frytki po teksańsku, czyli Texas Chees Fries z sosem ranczerskim

Oprócz tego jedno duże ogłoszenie dotyczące #kuchniamg78 i mały konkurs poniżej:

Pandemia i załamanie branży turystycznej doprowadziło mnie do pewnej decyzji, o której myślałem już jakiś czas. W ramach dywersyfikacji postanowiłem, że spróbujemy swoich sił w przepisach w formie video dlatego za jakiś czas będą one pojawiać się nie tylko w formie pisanej ale również z załączonym do nich filmem.

Postanowiłem otworzyć z tego tytułu nowy kanał, aby nie mieszać tych treści z podróżniczymi. Na kanale będą tylko treści kulinarne i około kulinarne.

Zapraszam do subskrybowania kanału: https://www.youtube.com/channel/UCpYHS-npCm0UiHPLGuJJ_Pw

Aby móc zmienić adres kanału i mieć dostęp do niektórych funkcjonalności muszę przebić 100 subów, mam nadzieję że się to uda dzięki Wam :D

Niestety moja kuchnia jest w tragicznym stanie i nie nadaje się do nagrywania w niej. Najwcześniej jej remont zacznę dopiero w lipcu więc realizacja pierwszych filmów z domu to najwcześniej okolice września (zależy też jak potoczy się pandemia). Wysłałem jednak zapytanie do jednego ze studiów kulinarnych w #kielce i może tam uda mi się nakręcić kilka odcinków.

Na początek chciałbym mocno przysiąść i nadrobić trochę video z przepisami, które są już w wersji pisanej jednocześnie tworząc filmy do nowych przepisów.

A i o mało zapomniałbym o KONKURSIE

Kanał ma tymczasową nazwę #kuchniamg78, ale chciałbym aby była ona trochę bardziej chwytliwa. Jeśli macie jakieś pomysły lub sugestie to będę bardzo wdzięczny. Autorowi tej, która najbardziej mi się spodoba wyślę pocztówkę z podróży po USA (mam nadzieję, że będzie mogła ona odbyć się już niedługo).

Co myślicie o nazwie kanału: Ugotuj mi! ?

Trzymajcie się i uważajcie na siebie,
MG78

_____________________________________

PS

#kuchniamg78 - tag

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
MG78 - Cześć! Dziś zapraszam Was do wypróbowania przepisu na Frytki po teksańsku, czy...

źródło: comment_1585642231aU8AduSAEgAdyJtb7xd7pw.jpg

Pobierz

Co w przyszłym tygodniu?

  • Żurek 35.2% (698)
  • Mazurek 7.0% (139)
  • Pacha 9.8% (195)
  • Inna potrawa Wielkanocna 5.0% (100)
  • Coś z kuchni zagranicznej 43.0% (853)

Oddanych głosów: 1985

  • 114
  • Odpowiedz
@v1lk: Ale do zrobienia czy jako nazwa kanału?

JEśli chodzi o zrobienie ich to też mam w szerokich planach, jeśli chodzi o nazwę kanału to chciałbym aby była taka nieograniczająca :)
  • Odpowiedz
czy rzeczywiście rozwijanie dwóch kanałów oddzielnie ma sens? Nie lepiej na 1, gdzie będziesz poprostu kategoryzowal video? Tak to będziesz się przełączał między dwoma i jeszcze będziesz musiał przerzucać ruch z jednego na drugi


@aidzpanwuj: Ma to swoje plusy i minusy.

Niewątpliwym plusem jest to, że nie mieszanie treści może być lepsze dla odbiorców. Gdy ktoś da suba bo zobaczy filmy podróżnicze to później może się denerwować, że będą mu
  • Odpowiedz
@chuckd: Można zrobić z domowymi, chociaż ja specjalnie brałem mrożone aby było bardziej legitnie (napisałem w przepisie o tym, że w USA do tego używają głównie mrożonych)
  • Odpowiedz
@MG78
Krótkie pytanko.
Z racji tego, że masz już dużo przepisów czy myślałeś nad jakimś dodatkowym gdzieś podziałem (może zwykłe tagowanie wystarczy) na rodzaj dania np. na przekąski, obiady, desery, zupy itd itp?

Co do wpisu, to super pomysł. Ludzie coraz częściej wolą oglądać i "małpować ruchy" niż czytać i potem robić co jest opisane. W sumie nie dziwie się bo dla początkujących w każdej dziedzinie łatwiej jest oglądać i powtarzać czynność niż ją czytać i domyślać się co autor miał na myśli.
  • Odpowiedz
@ipkis123: Tak, chciałbym zrobić jeszcze dodatkowy podział na kategorie właśnie takie o jakich wspomniałeś: dania główne, sosy, zupy (tych akurat nie ma jeszcze dużo), desery + wyszczególnione dania wegańskie i wegetariańskie.

Próba otworzenia kanału to duży krok bo na pewno będzie z tym sporo roboty ale w myśl dewizy, którą staram się kierować lepiej spróbować i żałować jeśli się nie uda, niż żałować że się nie spróbowało :)

Mam nadzieję,
  • Odpowiedz
@MG78 może rób tak jak ziomeczek od informacji o koronawirusie, że woła w jednym wpisie dając link do wpisu z treścią. Według mnie tak jak jest teraz może zabijać mocno dyskusję pod postami
  • Odpowiedz