Wpis z mikrobloga

#dailyzupka
26/30 - challenge

Ależ zatrzęsienie Vifonów mamy na tagu, dziś wcinamy LAU THAI od ów producenta, czyli trzecią już zupkę z serii "Oriental brand premium".

Smak: LAU THAI
Producent: #vifon
Produkcja: Made in Vietman
Gramatura: 80g
Zawartość: Kluski i aż 4 saszetki: Baza, olej, warzywka, czerwona szalotka (a'la prażona cebulka)
Cena: 1.99zł
Dostępność: np. #biedronka
Skład:


Recenzja:
Zupka dość podobna do KIM CHI, tutaj też mamy główny człon smakowy Krewetkowej Mega Ostrej podany w formie trzecioplanowej nuty smakowej. Zupka jak najbardziej rybna, no ba bonusowy olej choć palmowy to totalnie wali konserwą rybną w pomidorach. Smak jest w zasadzie kwaśno-ostry, z tym, że Ostrość jest tu zdecydowana, i szczególnie czuć ją w gardle. Wizualnie znów TOP, choć niestety pozytywy dodatków ograniczają się tylko do tego aspektu. Niestety warzywka, a już szczególnie Szalotka (która była wręcz we własnej saszetce) są całkowicie okropne, a przede wszystkim mega twarde. Te dodatki niestety bardzo negatywnie wpływają na doznania smakowe, a szkoda, bo naprawdę pokładałem ogromne nadzieje w tej cebulce. Makaron ma trochę negatywnego wydźwięku jak przy KIM CHI, jednakże tylko minimalnie, więc ogólnie prezentuje wysoki poziom, choć przyznam, że mógłby być mniej tłusty. Z warzywek to w zasadzie dużo szczypiorku grubo pokrojonego no i ta szalotka, choć jedno i drugie jak wspomniałem twarde i nędzne.

Plusy:
+ wizualnie luksja
+ bardzo dobrze wkomponowana ostrość
+ cena/jakość (przy kim hi też powinno być)
+ choć w zasadzie tylko dwa dodatki to w sporej ilości

Minusy:
- kokosowy posmak
- makaronik ciut za tłusty
- okropnie twarde dodatki

Podsumowanie:
Zupka choć fajna i całkiem niezła - szczególnie w swojej kategorii cenowej - to trzeba postawić producentom jedno bardzo ważne pytanie... "vifon czemu nawaliłeś do zupki kamienie!?" Nie wiem czy lepsza niż KIM CHI, obie fajne i godne ponownego skosztowania. Ocena końcowa: 8+/10.

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #dailyzupka
Mergan27 - #dailyzupka 
26/30 - challenge

Ależ zatrzęsienie Vifonów mamy na tagu,...

źródło: comment_1585510484VYZFIFOjI7d87ecq0PNHfs.jpg

Pobierz
  • 24