Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 346
@Castellano: ale jak to? A gdzie parking, jak ludzie dojadą? Gdzie słupki biało czerwone? Gdzie reklamy usług? Przecież bez reklam to wszystko tam zbankrutuje. Gdzie przepiękna kostka bauma w czterech różnych wzorach? Gdzie ścięte drzewa, a na ich miejsce kikuty? Przecież te drzewa zasłaniają widok i reklamy, które mogłyby tam stać. Nic się tam w tych Włoszech nie znają na ekonomii i planowaniu przestrzennym.
@hsossd najłatwiej usunąć reklamę z pasa drogowego, wtedy piszesz do zarządcy drogi jako nielegalne zajęcie pasa drogowego. Z budynków, czy wolnostojace to już dużo trudniej, bo musiałby by być niezgodne z mpzp, albo inne samowole. Tu trzebaby so PINBu pisać, ale skuteczność niska i powolna. Uchwały krajobrazowe były nadzieją, ale jak narazie to wojewodowie głównie je uwalają.
@dlolb chodziło mi w drugą stronę, wystawienie reklamy. wiele osób kwiczy że to wina planistów a prawda jest taka że do wielu terenów wcale nie ma planów miejscowych a jak są to ewentualnie jest całkowity zakaz umieszczania reklam lub ograniczenia co do wielkości. z tym że ja wynajmując budynek od gminy mogę sobie #!$%@?ć szyld nawet 100x100m bo cena jest od m2 reklamy i gmina na tym zarabia ;) w planie jest
@hsossd: w nowych planach już nie można ustalać zapisów dotyczących reklam, wszystko w rękach uchwał krajobrazowych
czyli generalnie prawo jest w tej kwestii półmartwe