Wpis z mikrobloga

#koronawirus #finanse #gospodarka #nieruchomosci #wynajem

Dlaczego powinno #!$%@?ć cię gdy czytasz o problemach ludzi wynajmujących swoje nieruchomości w kredycie?

Czytam prasę niemiecką i amerykańską, z tych publikacji można zacząć zgadywać do kogo głównie popłyną pieniądze z zasiłków państwa.
Na pierwszej linii frontu są miejsca pracy, ale tu walka na razie jest przegrana i perspektyw na działanie nie ma, dopóki wirus szaleje.
Druga linia to sektor bankowy. Banki opierają się na rozdmuchanym rynku nieruchomości. Masowe przerwy w spłacie kredytów hipotecznych spowodują niewypłacalność banków. Przykłady mieliśmy w 2008, z tym że tym razem może zabraknąć pieniędzy na wykupy. Następne w kolejce po bankach będą systemy emerytalne.

Raty muszą być spłacane, aby banki nie straciły płynności finansowej i w tym temacie jeszcze dużo będzie się działo. Rozumiem niepokój ludzi, którzy spłacają nieruchomość w której mieszkają. Co natomiast powinno każdego uczciwego człowieka przyprawiać o mdłości to ryk wielkich biznesmenów, ludzi którzy wzieli los w swoje ręce i kupili nieruchomość pod kredyt bo HEHE sam będzie się spłacał. Te wszystkie gorzkie żale o tym, że ich INWESTYCJA jest zagrożona i gdyby nie oni to ludzie nie mieliby gdzie mieszkać, bo nikt by nie budował nowych osiedli. Tfu na was. Banki znalazły sobie grupę frajerów na której można zarobić, a ci bez wstydu wykorzystują ludzi najbardziej zapracowanych i z gorszym startem w życiu. Windując ceny nieruchonmości i najmu.
Nie rzucało mi się to tak mocno w oczy przed kryzysem, ale czytając te wszystkie obelgi skierowane w stronę ludzi, którzy liczą na spadek cen nieruchomości, bo marzą o własnym M. To już przekracza granice przyzwoitości.

Mogłem na początku napisać parę słów prawdy o tych pasożytach więc po co ten wstęp?
Ponieważ w obecnej sytuacji właściciele kredytów hipotecznych to grupa ludzi, na których skupi się pomoc państwa. W zdrowym układzie byliby to ludzie, przed którymi jest wizja utraty miejsca zamieszkania. Niestety w tej grupie spora część, może nawet większość to pijawki żywiące się pracą prostych ludzi. To te paskudne stworzenia będziemy ratować z podatków.

Ludzie będą składać się na zasiłki dla właścicieli mieszkań, w których mieszkają. W tym samym czasie płacąc za wynajem tych obiektów.

A na koniec przeczytasz na forum ze śmiesznymi obrazkami, że jesteś nieudacznikiem, głupkiem, biedakiem i nienawistnym człowiekiem i masz siedzieć cicho i płacić, a taniej to już było.
Pobierz Simpleco - #koronawirus #finanse #gospodarka #nieruchomosci #wynajem 

Dlaczego pow...
źródło: comment_1585307234TQzD10yn3p5gwPFjb583D9.jpg
  • 12
Mogłem na początku napisać parę słów prawdy o tych pasożytach więc po co ten wstęp?

Ponieważ w obecnej sytuacji właściciele kredytów hipotecznych to grupa ludzi, na których skupi się pomoc państwa.


@Simpleco: nie ma na to szans, nie starczy na to kasy a ta grupa jest bardzo mała i głosuje głównie za opozycją (PO). Zamiast tego spodziewałbym się poluzowania wymogów kapitałowych dla banków, awaryjnych linii kredytowych z NBP i nic poza
@Simpleco:
Ci ludzie idealnie odzwierciedlają całą branże nieruchomości i pokazują swoje prawdziwe oblicze.

Z jednej strony peany nad sobą jak to oni zaradni i kupili bo w kapitaliźmie potrafią się piąć, ale jak ten sam kapitalizm powoduje zjazd w dół to jest HURR DURR pomusz bo raty mje zjedzom.

Jednocześnie teraz wylewają mnóstwo jadu na ludzi, którzy mieszkają u rodziców albo wynajmują bo ich zwyczajnie nie było stać albo przeczuwali że
@Simpleco: Teraz to kwestia jak bardzo bańka jest nadmuchana przez "inwestorów". Jeśli ktoś zarabia 15k i spłaca kredyty na 3 mieszkania, a zaraz zaczną się redukcje etatów i płac, spowolnienie gospodarcze lub nawet recesja to wiadomo że ceny najmu będą spadać bo lepiej zarabiać na swoich "inwestycjach" coś niż nic. Wysokie bezrobocie, koniec rynku pracownika przy postępującej mobilności ekonomicznej ludzi może sprawić że popyt równie gwałtownie spadnie. Jeszcze kwestia Ukraińców w
którzy liczą na spadek cen nieruchomości, bo marzą o własnym M


@Simpleco: jak ktoś teraz nie miał zdolności kredytowej nawet na biedną kawalerkę, to nawet jak cena nieruchomości spadnie trzy razy to ich też nie będzie stać, zwłaszcza w nadchodzącym kryzysie.

Wiem, wiem, zaraz przyjdzie programista15k który powie, że trzyma swoją ciężko zarobioną kasę w Jenach czy dogecoinach i tylko czekał na dobrą okazję, bo nie chce się ładować w kredyt.
@DulGukat po co to robisz? Oni w trzy zycia tego nie zrozumieja, tego ze jest wolny kraj i mozesz robic ze swoimi pieniedzmi co chcesz. Przeciez jak kupiles mieszkanie to jestes #!$%@? zlym bo brales udzial w pompowaniu banki i jestes winny tego, ze oni nie maja teraz piniendzy.
@Simpleco: Czyli to, że od roku, cały czas oszczędzam, po to, żeby wziąć jak najlepszy kredyt na mieszkanie, które potem zamierzam wynajmować, robi ze mnie od razu złem największym, bo na własne ryzyko inwestuje w ten sposób, zamiast ryzykować na giełdzie czy marnować kase na obligacjach"?