Wpis z mikrobloga

  • 1495
#ogrodnictwo #chwalesie
Dzisiaj zauważyłam, że na moim hodowanym od pestki drzewku awokado rośnie owoc ( ʖ̯) Czyli moje smyranie pędzelkiem kwiatków okazało się skuteczne xD
W internecie piszą, że wyhodowanie owoców na drzewku z pestki graniczy z cudem, try me bitch ( ͡º ͜ʖ͡º)
Hoduję je od około 2 lat i nie sądziłam, że tak ładnie mi się odwdzięczy.
hmmm_mmm - #ogrodnictwo #chwalesie
Dzisiaj zauważyłam, że na moim hodowanym od pestki...

źródło: comment_1585238525DwpDhrin3xCcxndtnGQ2SI.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hmmm_mmm: Miałem kilka awokado w życiu, wszystkie rosły do pewnego momentu zajebiście, aż nagle zaczęły opadać liście i zostawał kikut z kilkoma liśćmi na samym czubku( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alasthor: miejsce, awokado rośnie u mnie w jednym konkretnym miejscu, a gdzie indziej liście opadają i usychają. Postaw najpierw na oknie zachodnim by miało sporo światła, ale nie stało na słońcu.
  • Odpowiedz
@fruchu: ogólnie to nie ma sensu moczyć nasion, do ziemi pakuj, zawsze urośnie.
ma stać w nasłonecznionym miejscu, ale nie na słońcu bo liście ci poparzy
  • Odpowiedz
@Filareta: @hmmm_mmm: a jaka ma byc doniczka i ile ziemi? poki pestke trzyma sie w wodzie to drzewko rosnie w gore, nie w korzen. Za kazdym razem jak sadzilem do doniczki to kilka miesiecy i zdychalo... liscie jakos odpadaly albo robili sie takie chore jakby... :/ nie zalezy mi nawet na owocach tylko, zeby sie rozroslo
  • Odpowiedz
@hmmm_mmm:
1. Ile czekałaś na wykiełkowanie?
2. Moczyłaś najpierw pestkę w wodzie?
3. sposób wsadzenia pestki ma znaczenie?
4. w jakim miejscu stoi doniczka? Okno, cien, wschód, południe?

Ponumerowałem pytania żeby łatwiej było Ci się odnieść :) Powodzenia w uprawie.
  • Odpowiedz
Co do smyrania to się zgadza :) miałem kiedyś mimozę wstydliwą, która ma 2-3 dniowe kwiatki i tez postanowiłem wszystkie smyrac palcem. Te co były dotykane zostawiły fasolki z nasionami i było z czego sadzić kolejne ;)
  • Odpowiedz