Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ale was dupy bolą, że ludzie są przedsiębiorczy i mają głowy na karkach i zamiast przeglądać wykop i głupie filmiki na YT, pracowali i inwestowali zarobione pieniądze w mieszkania. Przy okazji tego kryzysu taka nienawiść z was teraz wychodzi, taka niczym nie poparta radość z cudzego nieszczęścia, że ludzie przestaną zarabiać na wynajmie mieszkań, że szok.
Tylko narzekać potraficie, że to ceny za wysokie, że to każdy kupuje mieszkania na wynajem, że to deweloper dyktuje ceny. Trzeba było zapieprzać to też byście mieli, a teraz tworzycie wzajemne kółko adoracji i cieszycie się, że komuś zaczyna się mniej powodzić.
Myślicie, że ludzie nagle zaczną sprzedawać swoje majątki? Że nagle ceny zaczną lecieć na łeb na szyję? Chyba rynku nie znacie. Deweloperzy śpią na kasie i mogą sobie pozwolić nawet na kilka lat kryzysu, a ludzie którzy kupili mieszkania na wynajem przecież nie sprzedadzą ich, bo by jeszcze więcej stracili. Najwyżej obniżą ceny najmu o 10% i elo xD
#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #kryzys

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ale was dupy bolą, że ludzie są prz...
źródło: comment_1585236941Jtozh2GaRwqdmrU1FNUsDm.jpg
  • 104
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania: ci ktorzy zadluzyli sie na kredyt tez sie wstrzymaja ze sprzedaza pseudo-inwestycji, zeby mniej stracic?? Przeciez rynek JUZ sie sypie

Poza tym skad mysl - ze deweloperzy spia na kasie? Przeciez ostatnio byl wrecz bum na budowach, to sprzyjalo finansowaniu kredytowemu i zapewniam, olbrzymia czesc branzy na kredyt budowala.

Poza tym wzrosty moga wrocic za 3 msc, moga wrocic za 9 lat, jak mialo to miejsce po 2008 r. Juz
@AnonimoweMirkoWyznania tu nie chodzi o zawiść, bo nikt nie chce (no może poza nielicznymi wyjątkami), aby biednych sprzedających trafił szlag i kotwica w plecy. Chodzi o to, że ludzie się cieszą, istnieje szansa na powrót rynku nieruchomości do stanu równowagi a tym samym kupno mieszkania dla przeciętnych obywateli. Do tej pory rynek był korzystniejszy dla sprzedających i wynajmujących, ceny były wywindowane niebotycznie i wygląda na to, że dalej już na szczęście nie
@AnonimoweMirkoWyznania problem polega na tym, że z tego co widać na Wykopie, ból dupy mają właśnie ci pseudodeweloperzy i rentierzy na kredycie. Wiadomo że ceny spadną, niedużo ale spadną. Potem bedze zastój a za ok 10 lat wrócą do pierwotnych poziomów. Ci którzy zainwestowali kasę nie płaczą, wiadomo że w perspektywie czasu nie stracą. Ale to co sie dzieje na wykopie, ten płacz bananowych bankrutow, zaklamywanie rzeczywistości, itp sprawia że mnie to
@AnonimoweMirkoWyznania: Najbardziej mnie niszczy argument: "bo mi się należy, każdy powinien być w stanie kupić mieszkanie!".

Nie wiem, #!$%@?... Całe życie żyję w przekonaniu, że mam tyle, na ile sobie zasłużę i zapracuję - SAM. Nie liczę na to, że coś mi ktoś da albo że mi się należy.

Tworzy się jakąś iluzję, że wszystkie mieszkania wykupuje 1% bogaczy. Bzdura, ludzie kupują jakoś. Czyli się da. Tak jak kiedyś, jak ktoś