Wpis z mikrobloga

No dobra, zaczynamy pierwszą relację z Football Mamanger 2020.

Będzie to właściwie podsumowanie, ponieważ sezon 19/20 został już u mnie zakończony. Rozgrywki zacząłęm z obecną (wiosenną) kadrą - link

Cel postawiony przez Piotra Obidzińskiego - górna połowa tabeli. Zgadzam się i pytam jak wyglada sprawa finansów, tj czy dostanę jakieś pieniądze na transfery albo chociaż kasę kontrakty bo ściągnąć wolnych zawodników. Prezes się uśmiechnął, więc sięucieszyłęm, po czym powiedziałże ma teraz ważne spotkania, a mnie zaprasza na zapienkę w bufecie i życzy mi udanego sezonu.

Zrozumiałem że mój budżet transferowy na ten sezon to kasą jaką znajdę w swojej kieszeni - 5,60zł, więc uznałem że działam z tym co mam.
Wchodzę do szatni, a tam lekarz pyta sięczy umiem grać - mówięże grałem kiedyś na lewej obronie ale to byłtrochę inny poziom. On natomiast mói żebym szybko nadrobił zaległości bo obecnie mamy 6 kontuzjowanych graczy - Sadloka, Bashe, Wojtkowskiego, Maka, Brożka i Błąszczykowskiego. Plus taki że w większości wrócą do grania już za miesiąc. JUŻ... No i Lis jest na urlopie xD

Na dobra, taktyka. Zawsze chciałem grać dwoma napastnikami, więc zróbmy coś ofensywnego, tak postało ustawienie 1-4-2-2-2. Do teog gagenpressing, czyli nieustajaca pogoń za piłką.
Asystent złąpał się za głowę mówiąc ze większosć zawodników umrze po 4 spotkaniach bo to polska liga, a nie jakaś lepsza, zachodnia. Zrobiłem to samo co Obidziński - uśmiechnąłem się i powiedziałem że mam ważne spotkanie.
Oprócz tego stworzyłem jeszcze 2 ustawienia w zależności od sytuacji. Na uspokojenie 1-4-1-2-1-2 - popularny diament no i autobus, którego praktycznie w końcu nie użyłem - 1-4-2-3-1 z dwoma defensywnymi pomocnikami.

Cas było sprawdzić w sparingach kto się nadaje, a kto nie. Że Boguski u mnie nie zagra to wiedziałem w momencie jak podpisywałęm kontrakt ale co z resztą?
Sparingów miałem przed sezonem 5 - 3:2 z MFK Skalica, 6:0 z MSK Żylina, 3:4 z Banik Ostrava, 3:0 Tiszakecskei, a na koniec 2:0 Dinamo Zagrzeb.

No i zaczęła się liga, TUTAJ link z wynikami rundy jesiennej. Początek ja kwidać byłśredni, w pierwszych 7 spotkaniach 8 punktów. Szału nie było natomiast potem fajna seria, 10 spotkań bez porażek, 22 punkty, potem w pysk z Górnikiem i kolejny komplet punktów w meczu z Pogonią i ŁKSem.

Tak zakończyłą się runda jesienna. W przerwie zlozowałem kilku młodzików oraz Krzysztofa Drzazgę. Pozwoliło to uwolnić trochę pieniędzy i zakontraktować jednego zawodnika. Uznałem że to czas na powrót do Wisły, do Krakowa przyjechał Semir Stilić.
Przed startem rundy wiosennej rozegrałem 7 spotkań towarzyskich, wszystkie TUTAJ.

Runda jesienna kolejki zasadniczej minęłą w momencie. Na 10 spotkań 1 porażka, 4 remisy i 5 zwycięst, TUTAJ podgląd. Dzięki temu, po 30 kolejkach udało się zająć 4 miejsce w tabeli i grać dalej w grupie mistrzowskiej.
TABELA po 30 kolejkach.

18 kwietnia, zaczynamy grupę mistrzowską.
Pierwszy mecz z ŁKSem - 2:0
Super, jesteśmy w gazie ale trzeba pamiętać że zaraz mecz z Legią. Wygraliśmy 2 poprzednie mecze ale kluczowy jest zawsze mecz najbliższy.
Udało, się 4:1 z Legią.
Teraz to już wygramy z każdym.
No prawie, 2:2 z Rakowem.
Lech... 1:5... - cały mecz przeważaliśmy ale skuteczność była tragiczna.
Kolejny mecz z Jagą, któa cał czas była liderem, najmniej straconych bramek.
Udało się, 0:0. Bardzo cenny 1 punkt.

2 mecze do końca. 4 pozycja. 2 punkty do Zagłębia, które w grupie mistrzowskiej grało jak zespół z 4 ligi. Wszystko w naszych nogach, może suę uda wskoczyć na 3 miejsce.
Lechia i w miarę łatwe 2:0.
Patrzę w tabele - jest 3 miejsce. Zagłębie w dupę 0:2 z Rakowem. Moje rodzinne miasto wreszcie sięprzydało do czegoś sensowengo :D
Ostatni mecz - a jakże z Zagłębiem. Rozmowa matywacyjna:
- Panowie, jak przegramy to cał sezon w piach. Jak zajmiejmy 3 miejsce do gramy w europejskich pucharach, tfu, eliminacjhach do nich. Dajcie z siebie wszystko. AUUUU
- AUUUU krzyknęli w szatni.
Wychodząc na bosiko, sprzątaczka spojrzała się na nas jak na kretynó ale trudno.
Zacznymu mecz, 12 minuta i 1:0 dla nas, po 18 minutach mamy jeszcze 2 żółte kartki. 55 minuta i 1:1. Zagłębie zaczęło atakować i... KONIEC MECZU.
Wisła Kraków zajmuje 3 miejsce.
Kto natomiast spada? Wisła Płock, Korona i Arka.

Cracovia zdobywa Puchar Polski. Jak poszło natomiast Wiśle? Ano tak:
- w pierwszej rundzie 2:0 z Chemikiem Police
- w drugiej rundzie 3:1 z Jegiellonią
- w trzeciej rundzie 2:0 z Błękitnymi Stargard
- w dupę po karnych w ćwierćfinale z Olimpią Grudziądz

W półfinale Cracovia pokonała Olimpię 3:0, a Wisła Płock wygrałą 5:3 z GKS Tychy.
W finale 1:1 między Wisłą Płock, a Cracovią, po karnych Puchar Polski pojechał do Krakowa.

Piłkarzem sezonu został Lubomir Tupta z Wisł Kraków, któy został również królem strzleców z 18 bramkami. Piłkarzem roku (WTF?) Miłosz Szczepański z Rakowa, który miał 18 asyst.
Jedenastka sezonu.

Tyle jeśli chodzi o podsumowanie Ekstraklasy. Z I ligi do Ekstraklasy awansowała bezpośrednio Chojniczanka i Puszcza. Po barażach GKS Tychy.

Oprócz tego w tle działała liga angielskia, niemiecka, włoska. Kto został mistrzem (z góry przepraszam za brak herbóczy niektórych nazw, nie zwróciłem na to uwagi)?
Anglia
Niemcy
Włochy

Fianł Ligi Mistrzów - Manchester City 3:1 z Juventusem.
Fianł Ligi Europy - Lazio 2:1 z Manchesterem United
Piast zakwalifikował się do Ligi Europy.

Polska w Mistrzostwach Europy odpadła w ćwierćfinale z Belgią po porażce 1:2. W 1/8 wygrała z Ukrainą 1:0 po dogrywce. W grupie 1:1 z Czechami, 3:2 z Niemcami i 4:2 z Grecją. W finale Belgia zmierzy się z Holandią.

Myślę że opisałem wszystko co było najważniejsze. Jeśli macie pytania to zadawajcie. Kolejny wpis będzie na pewno krószy, bo będę opisywałto w miarę na bieżąco. Obecnie jestem po meczach towarzyskich i 2 transferach. Oba z Ekstraklasy. Jak ktoś zgadnie któryś z nich to nic nie wygra ale będę gratulował:D

Będę sobie pozwalał używać tagu #wislakrakow , tag autorski #spidermanager

Pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz użyję też tagu #footballmanager
SpiderFYM - No dobra, zaczynamy pierwszą relację z Football Mamanger 2020.

Będzie ...

źródło: comment_1585167984eMDAncgHcUUyZC7npUNdRa.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: U mnie spadła Cracovia xD ja 78 pkt, ale 5 pkt starty do Lecha. Trzeba przyznać, że Lech w fm20 jest napakowany jak pks do lichenia.

Tupta też król strzelców, a Szczepańskiego Raków sprzedał za gruby hajs ;d

Grałeś w ogóle Chuca lub Carlosem?
  • Odpowiedz
@pandafix: Gram trzeci sezon w polskiej lidze i Lech nie liczy się w walce. Lechia mocno się trzyma, na powypożyczała graczy z rezerw Benfiki. Szczepański to prawda, niezłe liczby wykręca. Tak jak Sobociński z obrony ŁKS.
  • Odpowiedz