Wpis z mikrobloga

@filip-zabkowski masz na koncie 1000 i grasz na dzwigni 100. spadnie o pol procenta czy ile tam ma broker ustawiony to dostaniesz wiadomosc ze masz doplacic zeby miec kapital zabezpieczajacy. jak nie doplacisz to zamykaja ci pozycje i tracisz 1000zl.
  • Odpowiedz
@filip-zabkowski Wplacasz 1000zl. Jak masz konto amatora to jak pozycja dojdzie np do -700zl to broker zamyka ci pozycje i zabiera twoje 1000zl i tyle.

Jak masz konto profesjonalne to nie zamyka ci przy -700 tylko leci wiecej. Wiec jak np dojdzie do -1500 to broker zabiera 1000 co wplaciles i masz jeszcze dlug 500 ktory musisz oddac.
  • Odpowiedz
Bo przecież jak wygram to broker nie jest stratny bo swój budżet pożyczył tylko do zagrania.


@filip-zabkowski: Ja Ci to wytłumaczę w wersji amatorskiej.

Jest takie coś jak spread (czyli różnica między ceną kupna a sprzedaży).
Jak byś otworzył i od razu zamknął pozycję to już jesteś do tyłu o tę różnice i właśnie to
  • Odpowiedz
@blindguardiano: Czyli jak jakiś bank jest brokerem a ktoś ugrał by jakimś cudem niebotyczną kwotę to bank upada?

Bo jak ja byłbym brokerem dla kolegi i on dałby mi 1K i dźwignia na 100, to kolega operowałby moimi 100K, jak wygra 10K to je wypłaca a mi oddaje 100K.
  • Odpowiedz