Wpis z mikrobloga

Próbuje zrozumieć jak działa ten przelew BLIK na telefon. Przeczytałem instrukcje i obejrzałem tutorial wideo https://www.youtube.com/watch?v=lZjAO7wwplY

Mam 3 pytania:

1. Jeżeli ktoś wysyła mi przelew BLIK na numer telefonu to na które konto przyjdzie przelew jeżeli mam ten numer konta zarejestrowany w PKO i BNP Paribas? Albo jeżeli hipotetycznie miałbym jeszcze więcej kont

2. Na tym wideo facet przesyła pieniadze ze swojego konta w mbank na swoje konto w millenium, gdy probuje w PKO wyslac na swoj nr telefonu na konto w BNP to nie ma opcji zadnej wyboru banku i przelew nie moze byc zrealizowany bo "rachunek zrodlowy jest taki sam jak docelowy"

3. W drugą strone w ogóle nie wiem jak zrobić bo w aplikacji BGŻ BNP Pariba nie widze opcji przelew na telefon... nie ma jej nigdzie?

#blik #pkobp #ipko #bgz #bnpparibas #przelewy #banki #bankowosc #finanse
Ksemidesdelos - Próbuje zrozumieć jak działa ten przelew BLIK na telefon. Przeczytałe...

źródło: comment_1584957375PwA61kU6kIsk8Uy6HWt9tb.jpg

Pobierz
  • 8
nr telefonu może być przypisany do jednego konta bankowego.


@Losowylogin1234: czyli muszę wykonać jakąś dodatkową czynność rejestracji numeru telefonu w systemie blik do otrzymywania przelewów?

Bo w tej chwili z BLIK korzystam na dwóch kontach: PKO i BNP Paribas, w obu bankach mam podany ten sam numer telefonu

Teraz ktos ma mi zrobic przelew na telefon i podałem mu swój numer, musze wykonac jakas czynnosc zanim bede otrzymywal przelewy czy automatycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ksemidesdelos: telefon podany do banku nie ma znaczenia.

Znaczenie ma rejestracja numeru w systemie blik z aplikacji mobilnej banku. Rejestrując telefon pod jeden rachunek automatycznie odpina się od innego konta w innym banku jeśli był przypisany
@Ksemidesdelos: Tak, przelewy na telefon były wcześniej, ale było to rozwiązanie wewnętrzne każdego banku. Teraz banki często robią tak że ta sama ikonka w systemach wykorzystuje teraz BLIK a jesli numeru nie ma w BLIK to leci stara metodą
@Ksemidesdelos: Jak poznasz historię BLIKa to się dowiesz, że to rozwinięcie systemu IKO banku PKO BP (a Inteligo jest ich submarką), więc wcześniej wszystko działało tak samo tylko w ramach jednej instytucji. Potem PKO zaraziło swoim pomysłem kilka innych banków i razem przemianowali system IKO na BLIK - tak w wielkim skrócie.