Wpis z mikrobloga

Zastanawia Was nagłe ochłodzenie z ostatnich kilku dni i śnieg po zimie bez śniegu?
To bardzo proste. Zastanówcie się, co dziesiątki, setki tysięcy dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym robi co roku w okolicach pierwszego dnia wiosny? Palą lub topią Marzannę. W tym roku zorganizowanych imprez nie było, zakładam, że ofiarę złożył jakiś promil osób, które powinny to zrobić.
Prowokujmy Prawdziwych Bogów dalej, co może pójść nie tak? (°°
#religia #wiosna #rodzimowierstwo #szkola
  • 21
@jrs2: Czytałem kiedyś (nie pamiętam gdzie ale jakaś konkretna strona) o wpływie mniejszej ilości spalin samochodowych w miastach z powodu weekendu na wywołanie deszczu. Tłumaczyło to dlaczego mamy piękny tydzień a weekend pochmurny (nie wiem jak Wy ale kiedyś też coś takiego zauważyłem- szczególnie za dzieciaka gdy czekało się na weekend by pograc w piłkę czy coś- dlatego ten art zwrócił moją uwagę). Może teraz jest podobnie bo ludzie siedzą w
@jrs2: nic to nie da, że przesunięte. Kult i oddawanie czci ma być w czasie do tego wyznaczonym. Wielkanoc to święto ruchome, przez to, że związane z kalendarzem lunarno solarnym. Obchodzi się w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Cofając się w czasie i patrząc skąd brały się religie chrześcijańska, judaistyczna, egipska, sumeryjska i do początku zapisanej historii świata to kult lunarno-solarny jest tym "prawdziwym", pierwszym. Starożytne budowle budowane w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@To_ja_moze_pozamiatam: kiedyś za dzieciaka oglądaliśmy z innymi dzieciakami bajkę "mrówka Z" czy coś podobnego. I tam była taka mrówka szaman co przywoływała deszcz słowami "metamorfoza, metamorfoza".
Na osiedlu mieliśmy zjeżdżalnie i chyba w 5-6 osób jeden za drugim zjeżdżaliśmy w kółko i rytmicznie krzyczelismy "metamorfoza" ze szczerą intencją przywołania deszczu. Wyszedł z tego swoisty rytuał.
Po jakimś czasie z czystego, bezchmurnego nieba zaczął padać deszcz i to dość mocno, aż ucieklismy