Wpis z mikrobloga

@KwasneeeZelki: @oniryczny_zryw: tez choruje na wzjg i biore imuran, wszedzie zalecają kontynuowanie brania, bo schodząc po pierwsze mozna sie nabawić zaostrzenia a to bedzie troche zle przy koronawirusie a poza tym zanim sie zejdzie minie pare miesiecy opoznienia w organizmie, dobre informacje są takie że mimo ze poprzednio nie bylo danych od osób z IBD w chinach bo nikt nie chorowal ale tym razem na calym swiecie zachorowalo 14 osob
@Aerials: na szczęście jestem w tej komfortowej sytuacji, że wlasciwie ani razu nie wyszedłem na świat. Co ciekawe w porownaniu do wszystkich "normalnych" osób raczej tracę wagę w ciagu tej izolacji, chociaż w naszym wypadku to nie zawsze zaleta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KwasneeeZelki: nawet na glownej bylo ze wydaje sie ze choroba albo leki ktore bierzemy moga nam dawac wieksze szanse, np w szpitalu w Begamo na oddziale NZJ gdzie bylo 500chorych nikt nie zachorowal, tak samo w Chinach, wiec jest taka hipoteza ze ta choroba bądz leki nie zwiekszaja ryzyka a byc moze nawet poprawiaja szanse
@Aerials: Praca zdalna, ale wychodzę do sklepu raz w tygodniu, bo by mnie rozniosło.
Zresztą, co ciekawe, mam iść normalnie do szpitala na dawkę leku, bo wedle WHO nie ma przeciwwskazań, więc zapraszamy serdecznie :D
Tyle że spadłam w czasie przez... opryszczkę na wardze ._.

Ale ogólnie już się coraz mniej przejmuje że moje 'silne' leki mi zaszkodzą i padnę na wirusa.. :P
@estetka: ja rzadko wychodze a pracuje zdalnie wiec non stop pracuje i biore witamine D, polecam, a co do stresu to z powodu koronawirusa go nie mam bo mamy takie same szanse na zachorowanie i przezycie jak zdrowa osoba nawet powiedzialbym ze mamy lepiej są takie przypuszczenia, najgorzej jak jest stres w pracy a ostatnio byl ;/ mega sie stresowalem bo nowy zespol nowe osoby ale po paru dniach sladu nie
@niko444 ja kiedyś próbowałam brać witaminę D, bo mam mega niedobory, ale najprawdopodobniej wywołała u mnie zaostrzenie... Nie lubią się z imuranem.

@oniryczny_zryw stresuję się dodatkowo, bo ślub i wesele na wrzesień zaplanowane... Pracuję w przedszkolu i ciekawi mnie, kiedy wprowadza ten trzeci etap. Praca z dziećmi w obecnej sytuacji i z crohnem średnio mi pasują
@estetka: powiem ci ze przez ten brak stresu i siedzenie w domu ostatnio az sie przerazilem bo przez 3 dni do toalety nie chodzilem, bralem blonnik nawet i nie pomagalo :D dziwne i zastanawialem sie przez co dokladnie czy probiotyki ktore wzialem czy po prostu brak stresu tak magicznie dziala
@estetka: Serio? Ja cały czas suplementowałam witaminę D i nie zauważyłam zaostrzenia, ale może to kwestia przyjmowania Remsimy.

Wychodzę z założenia że większość rzeczy należy olać, będzie co ma być, a akurat jak nie ma się na coś wpływu to wywalone :P
Wątpię żeby się śpieszyli z tym trzecim etapem...